Під час теракту в "Домодєдово" загинула відома українська поетеса та журналістка

1,9 т.
Під час теракту в 'Домодєдово' загинула відома українська поетеса та журналістка

Серед загиблих в аеропорту "Домодєдово" - одна громадянка України. Анна Машутіна, або Яблонська. Це її творчий псевдонім. 28-річна одеситка - одна з найбільш відомих молодих драматургів, поетеса та журналістка. В Москву вона їхала за премією.

Полоса самолета в синем

или белом шнурок корсета -

горизонт - единенье линий

с точками в каждом пункте.

Це рядки одного із віршів Анни Яблонської. Вона ніби передчувала трагедію. "Мені здається, в мене залишилося дуже мало часу" - це один із останніх записів у щоденнику, які встигла зробити Анна. А вже за кілька днів її прізвище опинилося в списку тих, хто загинув під час теракту в російському аерорпорту "Домодєдово". Яблонська летіла в Москву на вручення премії "Особиста справа" від російського журналу "Мистецтво кіно". Її п'єса "Язичники" перемогла в конкурсі кіносценаріїв. На врученні нагороди Анну чекали до останнього. Церемонію перенесли на годину, сподіваючись, що переможниця просто затрималася. Моторошні повідомлення з телебачення сполошили родину. Про трагедію дізналися лише згодом.

Видео дня

Володимир Машутін, свекор Анни Яблонської:

- Она прилетела. Позвонила мужу Артёму. Сказала: «Я прилетала, жду такси». И в итоге, когда произошла трагедия, мы узнали от телевидения. Никаких ответов не было. Пока вот нам официально не сообщили МЧС.

Колеги кажуть про Анну - була життєрадісна, чуйна, постійно в творчому пошуку. Писала не для широкого загалу, а її твори змушували думати, плакати й сміятися. Друкуватися почала рано - у 15. І одразу отримала перемогу на одеському конкурсі "Міс преса". Нагородою був стрибок з парашутом. Редакція, в якій починала Анна, і досі зберігає в архівах статтю про перший творчо-парашутний досвід землячки. Події у московському аеропорту для усіх стали шоком.

Олександр Галяс, редактор газети "Порто-Франко":

- Ну, конечно, жуткое ощущение. Юная, талантливая, карьера шла в гору и вдруг - такое. Я боюсь, что в лице Ани Яблонской наш город потерял самого талантливого драматурга последних 10-20 лет. Это как минимум.

Олександр Галяс, один із перших вчителів Анни, розповідає - завжди вчив писати щиро і не лукавити. Учениця була здібною. Її вистави торкалися серця саме відвертістю й реалізмом.

А п'єса "Десь і навколо" полонила навіть вибагливого московського глядача. Анну Яблонську називали однією з найталановитіших молодих драматургів. Сьогодні на батьківщині Анни, в Одесі її пам'ять вшанували хвилиною мовчання.

Євген Голубовський, театральний критик:

- Она была открытым человеком и одновременно человеком в себе. Она не бегала по редакциям, она не разносила свои тексты. Она понимала, что время её текстов придёт. Думаю, что пришло вот таким страшным способом.

У Анни Яблонської в маленький квартирі у центрі Одеси лишилися чоловік, трирічна дитина та десятки недописаних творів. Один з них, під назвою «Ігла», незадовго до смерті авторка передала місцевим режисерам. Через місяць спектакль за її сценарієм обіцяють поставити в театрі на згадку про одеситку, що загинула в московському теракті.

Автор: Наталя Малишко. Оператори: В'ячеслав Касим, Сергій Іщенко. Перший Національний.