УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Дмитро Снєгирьов
Дмитро Снєгирьов
Лидер ГИ "Права справа"

Блог | Кадировці на Донбасі: хто є хто

Кадировці на Донбасі: хто є хто

24 вересня в українських ЗМІ був опублікований матеріал про участь у бойових діях на Сході України на боці бойовиків так званих "кадировських загонів". Центральне місце в статті відведено спогадам бойовика "ДНР" Максима Фоміна.

Видео дня

Останній повідомляє про те, що "якихось свідчень про масове застосування чеченських загонів в кампанії 2015 роки я не маю. Після літа 2014 року власне ніяких етнічних чеченських загонів як таких не було"

За інформацією місцевих джерел ГІ "Права Справа", на території так званої "ДНР" були зафіксовані місця постійної дислокації бойовиків кадировської тактичної групи "Смерть".

Командир групи на псевдо "Генерал", заступник командира-псевдо "Стінгер". Група була розбита на три взводи, які мали місця постійної дислокації в окупованих Донецьку і Макіївка. За інформацією проросійських ЗМІ, "одним із завдань цього підрозділу, що складався із звільнених у запас чеченських силовиків, є ліквідація Іси Мунаева."

Читайте: Почему с Донбасса выгнали кадыровцев

В м. Макіївка частина кадирівців входила до складу бойовиків загону "Меч". Командир загону бойовиків "Меч" — польовий командир на псевдо "Прима". База розташування загону знаходилася за адресою: м. Макіївка, вул. Щорса, 62. Один з командирів — Болотханов Апті Денисолтанович, майор МВС ЧР, командир 3 патрульної роти військової частини 4157.

Крім того, була зафіксована рота кадировців, яка входила до складу батальйону "Оплот". В батальйоні "Оплот" кадировці входили до складу груп "Шамана" та "Електрика". Останній -громадянин РФ. В батальйоні "Оплот" та тактичній групі "Смерть" (Донецьк, Макіївка та Сніжне) — нараховувалось до 150 кадирівців.

В м. Зугрес були розквартировані до 150 кадировців. Співробітники поліції ППсП ім. А. Кадирова. На озброєнні загону було до 10 одиниць бронетехніки.

За інформацією місцевих джерел ГІ "Права Справа", дві роти кадировців входили до складу бойовиків батальйону "Восток". В батальйоні "Восток" загальна кількість кадировців, за різними оцінками, нараховувалася від 150 до 200 бійців. Командир роти "Юг" батальйону "Восток" — осетин на псевдо "Заур".

Варто зазначити,що крім кадировців, в окупованому Донецьку був розквартирований загін осетин під проводом польового командира на псевдо "Коба" (Алан Мамієв). Активні учасники НЗФ "Коби": Габараєв Азамат Казимирович; Карсанов Яків Іванович; Джіоєв Алан Хасайбертович; Козонов Дмитро Феліксович.

Свого часу в Донецьку, бойовиками батальйону "Восток", за звинуваченням в організації наркотрафіку був затриманий один з польових командирів осетин Чочієв Сармат Борисович, син глави адміністрації Президента Південної Осетії Чочієва Бориса Єліозовича.

За інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", 7 квітня 2015 року в окупований Донецьк прибули підрозділи спецназу МВС Чеченської Республіки. Були встановлені місця розквартирування цих підрозділів. В м. Донецьк загін кадирівців базувався в Київському районі, вул.Зльотна. Встановлені прізвища бійців загону спецпризначення МВС ЧР.

1.Осман Рамзанов 03.04.1980 р.н.

2.Хусейн Бельтієв

На території так званої "Луганської народної республіки", зокрема, в окупованому Луганську, загін кадировців був розквартирований в приміщеннях колишнього Головного управління Міндоходів в Луганській області за адресою: м. Луганськ, вул. Коцюбинского, 2-а (3-й поверх).

В Луганську вихідці з Кавказу входили окремими підрозділами до складу батальйонів бойовиків "Дон" і "Зоря". Місцем їхнього розташування були селища Миколаївка та Піонерське Станично-Луганського району Луганської області.

В м. Краснодон загони кадировців відповідали за супровід колон та контрабанду ПММ і зброї. Керував ними польовий командир на псевдо "Мага". Крім того, на території окупованого міста Краснодон була розквартирована група польового командира на псевдо "Дикий". В Краснодоні кадировцями була налагоджена тісна взаємодія з загоном польового командира на псевдо "Моджахед". Загін "Моджахеда" брав активну участь у роззброєнні розквартированого в м. Краснодон загону МГБ ЛНР ОБроН "Одесса" (командир загону – "Фома").

Свого часу ГІ "Права Справа", інформувала українські спецслужби про місця базування кадировців та території бази відпочинку поблизу с. Пархоменко та в районі с. Хрящівка( дачний кооператив "Мир"). На території кооперативу, крім живої сили, розміщувалася важка техніка і артилерія бойовиків.

За інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", в районі селища Верхня Деревечка Свердловського району Луганської області був налагоджений друк фальшивих грошових знаків Центрального банку РФ. Територія навколо бункеру і сам бункер знаходилися під охороною бойовиків-найманців з Північного Кавказу.

Загальна кількість бойовиків, які були розквартировані на території окупованих Краснодонського і Свердловського районів Луганської області, за різними оцінками, нараховувала від 100 до 250 бойовиків.

В м. Лутугине був розквартирований підрозділ осетин загальною кількістю до 40 бойовиків. На початок збройного протистояння з регулярною українською армією загін нараховував до 70 бойовиків. Командир - Алгуров Альберт Філіпович. Ветеран збройних конфліктів на Кавказі. Один з польових командирів - Агаєв Аксарбек.

В окупованому Стаханові оперував загін вихідців з Кавказу кількістю до 100 бойовиків.

За інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", навпаки, йдеться саме про масовий характер застосування так званих "кадировських загонів" на окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...