Голова одеського суду Чванкін ввів в оману ВККСУ

7,7 т.
Голова одеського суду Чванкін ввів в оману ВККСУ

Голова одеського суду Чванкін ввів в оману ВККСУ. Про це заявили активісти "Стоп корупції", які слідкували за співбесідою голови Київського районного суду Одеси Сергій Анатолійович Чванкін з членами комісії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Одеса очікує змін та сподівається на відновлення правосуддя в місті, де тотальним стала підміна правосуддя кривосуддям. Про це і на це неодноразово звертали увагу громадські активісти Одеси, пише ua-reporter.

Голова одеського суду Чванкін ввів в оману ВККСУ

Дотепер, в Одесі на керівних посадах окремих судів перебувають призначенці за квотою Ківалова або ставленики олігархічних кланів. Один із таких – родич Ківалова – голова Київського районного суду Одеси Сергій Анатолійович Чванкін, який в вересні місяці цього року проходив кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді колегією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ).

Видео дня

Успішному проходженню комісії завадили не багаточисельні скарги на суддю, а передане активістами у Вищу раду правосуддя та ВККСУ корупційне досьє зібране на Чванкіна. Наразі одіозним очільником суду зацікавилось і НАЗК яке проведе повну перевірку його декларацій і визначить відповідність її способу життя.

За результатами власних розслідувань, активісти з'ясували що Чванкін в 2017 році придбав в елітному маєтковому-містечку будинок площею 336 м кв. та записав його (зазначено в е-декларації Чванкіна за 2017 рік ) на мати дружини, що все життя пропрацювала вчителькою української мови в школі ПГТ Овідіополь.

Члени кваліфікаційної комісії під час проведення співбесіди також звернули на це увагу, але суддя надав їм недостовірні данні, вказавши, що родина (не теща!) купила землю за 68 тисяч доларів і, а потім на ній вже зв дім. Як з’ясували активісти "Стоп корупції", фактично Чванкін ввів в оману ВККСУ, так як по отриманої від експерта з нерухомості оцінці - ринкова вартість хоромів складає майже мільйон доларів.

Зацікавилась комісія ВККСУ і фактами використання і наявність в родині автомобілів, отже ще в листопаді 2007 і травні 2010 року він з дружиною стали власниками 2-х місць стоянок - 16,5 кв. м і 13,8 кв. м відповідно, а про використання чи наявність автомобілю Чванкін в декларації не вказав. Що правда і комісії він не зізнався, але активісти відстежили що голова суду регулярно їздить на позашляховику.

Окрім цього комісію суддів зацікавив факт фінансування заснованої Сергійом Анатолійовичом громадської організації "Асоціація слідчих суддів України"). Збори Асоціації проводяться кілька разів на рік в Одесі, в статусним місцях. Наприклад, в 5-зірковому готелі PanoramaDeLux, в концерт-холі "Сади Перемоги”. Оренда таких приміщень плюс фуршет коштує чимало грошей. Але Чванкін не зміг відповісти членам комісії за який саме кошт фінансувались відповідні заходи.

І на останок, на корумпованість судді до Вищої ради правосуддя та ВККСУ надходять кожен рік багато скарг, але поки що він залишається не покараним. Тому в одеситів давно назріле питання: чи торкнеться реформа одіозних одеських суддів?

А поки перевірка декларації Чванкіна НАЗК триває, Вища кваліфікаційна комісія суддів зробила перерву в розгляді його переатестації.