Каска від Корбана врятувала вінницького "кіборга" від загибелі в Донецькому аеропорту

13,8 т.
Каска від Корбана врятувала вінницького 'кіборга' від загибелі в Донецькому аеропорту

Захисник Донецького аеропорту та легендарний лікар 93-ї бригади, лейтенант Андрій Грачов передав свою пошматовану осколками каску-рятівницю в музеї АТО у Дніпропетровську, пише Vindaily.info.

- До війни я не вірив у дива, але вони справді трапляються, - розповів легендарний лікар 93-ї бригади, захисник Донецького аеропорту, лейтенант медичної служби Андрій Грачов. - Бо коли в аеропорту вже було гаряче і стало зрозуміло, що за ДАП буде справжня бійня до нас в 93-ю приїхав Корбан із волонтерами з Дніпра. Пам"ятаю як ми вишикувались і нас запитали — кому що треба? Перше, що просили мої побратими, були тепловізори, хоча б пару штук. І буквально за кілька хвилин нам їх дали... Вийняли із бусика і вручили. І не два, а цілих 5. Так само привезли цілу машину кевларових касок та броніків. Роздали всім, хто підняв руку. А я такий стою у шапочці серед 11-ти офіцерів і мовчу... Підходить до мене Корбан і питає: "Де твоя каска?" Кажу: "Не має... Я лікар, мені не дали." А він мене підколює: " В тебе голова залізна чи в медицину не стріляють?" І дав ту каску мені...

Видео дня

Знаєте, мені пофіг зробив це він для піару чи від чистого серця. Рейдер він, бандит чи права рука Коломойського, але пацанів наших вони реально одягли і багато кому ці каски та броніки врятували життя. І мені також! Бо буквально за 3 тижні там біля мене впала за метрів 6-8 120-міліметрова міна... Вона важить 35 ікло і коли розривається всьому настає капец... Знаєте, коли вона впала я лише встиг нагнути голову від цього страшного звуку і вибуху... Як залишився тоді живим не знаю, це було диво! Бо у броніку тоді застгяг один великий шмат заліза — осколок тієї міни. А моя каска взагалі в мить перетворилась на гніздо лелеки... Це треба було бачити, як її посікло! Якщо чесно, то після тієї міни через мою каску хіба що макарони можна було відкидати. Але я залишився живий! І коли мені прислали нову каску моя побита вщент поїхала назад у Дніпропетровськ у музей АТО. І на ній досі є напис "ГРАЧ" із моїм прізвищем. Цікаво було б колись поїхати у Днепр і знову її одягти... Бо це незабутньо!

- Після того гучного відеозвернення до президента ти залишився без нагород?

- Добре, що я залишився в живих... Бо лікарів на передовій нині майже не залишилось. Хтось загинув. Хтось поранений чи пішов на ДМБ, а нових туди чомусь не тягне... Тому поки що мою кишень на серці "гріє" ось цей значок із гербом. Це моя медаль і орден одночасно. Але я не ображаюсь, бо найбільша нагорода для мене — це врятовані життя хлопців. Скількох зашив прямо на полі... Скількох виніс на собі чи з друзями я не рахував. Їх багато залишились живими. Бо скільки раз куля чи осколок пролітали зовсім поряд, але мене вела додому віра в життя і свою родину. І моя дружина Олена мені сказала: "Андрій, я знаю, що ти повернешся. Знаю, і все!"

І коли одного разу я їхав у Вінниці в тролейбусі із донькою до мене підійшла якась жіночка та питає: "Ви Грач?" Кажу — так! А вона дивиться на мене і каже: "Дякую вам, ви мого брата там врятували..." Я ледь не розплакався, бо такі слова від зовсім невідомих людей важать більше всіх золотих зірок та орденів...

А ще мрію коли повернусь додому побачити, як на фасаді нашого медуніверситету відкриють меморіальну дошку нашому побратиму — бойовому лікарю Саші Кондратюку, що загинув 20-го січня під час нашого останнього рейду в аеропорт... Все це сталось на моїх очах і я досі не можу повірити, що Сашка більше не має з нами. Знаєте, там на передовій у нас була своєрідна зустріч випускників вінницького медуніверу, коли ми бачились із одногрупниками під кулями чи в шпиталях... Повірте, таких емоцій від побачень із земляками у білих халатах тобі не подарує жоден ресторан.

Суд над Корбаном: все подробности, фото и видео