УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Яценюку ІІ: російські загарбники, виходить, заправляються прямісінько з українського бюджету

31,1 т.
Яценюку ІІ: російські загарбники, виходить, заправляються прямісінько з українського бюджету

Ви, певно, і не знали, що Сім’я нікуди не тікала, а керує корупційними потоками у очолюваному Вами уряді. Більше того, одні і ті ж особи рятують "бюджет війни" РФ від санкцій і відсмоктують сотні мільйонів гривень з українського бюджету.

Видео дня

Шановний Арсенію Петровичу, мусимо зізнатися, що чого-чого, а скупої чоловічої подяки від Прем’єр-міністра з Майдану за нашу попередню публікацію "Яценюку: мільярди гривень "валяються" під ногами. Заберіть їх на АТО" ми таки очікували. Тут одне з двох: або ви надто зайняті виборами, або вам просто плювати на мільярди. Ми сподіваємося, що історія розставить крапки над "і".

Та ми не горді, одну ж справу робимо. Декілька днів тому ми розказали історію першу "Історія І: "Укргазвидобування" і скраплений газ". Настав час другої історії. Але перед цим ми вимушені зробити заяву про злочин.

Прем’єр-міністрові України

Генеральному прокуророві України

Голові СБУ

Кандидатові у народні депутати гр. Авакову А., за сумісництвом – міністрові внутрішніх справ України

Пашинському С.,

до відома:

Заява про злочин

Ми, журналісти Інтернет-видання "Обозреватель", вважаємо своїм громадянським обов’язком повідомити про злочин, що здійснюється українськими олігархами Єремеєвим І., Курченком С., та громадянином Російської Федерації Сєчіним І.

В ході журналістської діяльності нам стало відомо, що громадянин РФ Сєчін І. неодноразово зустрічався з громадянином України і водночас "младоолігархом" Курченком С.

Зокрема, "політемігрант" Курченко запропонував "відмити" українські активи "Роснефти", президентом якої є громадянин Сєчін. Як відомо, Євроспільнота наклала санкції на "Роснефть".

"Роснефть" викупила пакет акцій у компанії British Petroleum, і тепер, поміж іншого, є мажоритарним власником українського підрозділу ТНК. Зокрема, вони володіють 150 заправками у нашій країні. Росіяни, Арсенію Петровичу, не чекали від вас такої лояльності, що ви почнете запроваджувати санкції на російський бізнес лише під зиму, і тому почали домовлятися з Курченком.

Суть домовленостей проста: "младоолігарх" шукає прикриття для російського бізнесу, а Сєчін з нафтовиками ділиться профітом.

Шановний Арсенію Петровичу! У працівників "Обозревателя" є глибоке переконання, що "кришувати" росіян зібрався західноукраїнський олігарх Ігор Єремеєв, співвласник паливно-промислової групи "Континіум" і мережі заправок WOG. Єремеєв, а також генеральний директор групи Сергій Корецький не раз, і навіть не два, і не десять разів за цей рік побували у Москві, де, до речі, бачилися з Сєчіним. Вони домовляються про створення спільної компанії, яка дозволить вивести ТНК-Україна з-під очікуваних санкцій.

Високоповажний Арсенію Петровичу! Звісно, ми шануємо Вашу зайнятість, але зверніть увагу, що не пасує українському урядові відставати від усього світу у замороженні діяльності системного російського бізнесу, який безпосередньо наповнює бюджет війни проти України.

З належним шанування, "Обозреватель"

А ось тепер настав сам час розповісти про те, яким бензином заправлятимуться заправки ТНК.

Спеціально для вас, Арсенію Петровичу, друга серія пригод "Укргазвидобування" в Україні: Історія ІІ: "Укргазвидобування" і демпінгова нафта

В Україні тільки два переробні заводи належать державі: Кременчуцький НПЗ перебуває в управлінні ПАТ "Укртатнафта", Шебелинським ГПЗ керує ПАТ "Укргазвидобування". На початку березня ціна бензину марки А-95 коливалася біля 12 грн за літр, сьогодні він коштує близько 16-17 грн.

Як логічно пишуть наші колеги із Theinsider.ua, навіть якщо вітчизняні нафтопереробні заводи будуть тримати низьку ціну на продукцію, це нічого не змінить на ринку. Це принесе тільки збитки самому заводу. Цей факт чудово розуміють в "Укртатнафті", на жаль, цього "не розуміють" в УГВ.

З приходом до влади в "Укргазвидобуванні" представників "Сім`ї", УГВ тривалий час не змінювало ціну реалізації сировини, яку покупці використовують для виробництва бензинів. Колеги з Theinsider.ua дізналися актуальні ціни УГВ, покупців та обсяги товару, який було продано з березня 2014 року і до сьогодні. Остання ціна, яку було встановлено попереднім – "злочинним" - керівництвом компанії 6 березня 2014 року складала 9 150 грн за тонну з ПДВ. Курс долара, встановлений Нацбанком у цей день, становив 9,2359 грн за долар. Ціна на імпортний бензин А-92 цього дня дорівнювала 13 786 грн за тонну з ПДВ. Різниця в ціні ДЕПБК та імпортного бензину А-92 дорівнювала 4 636 грн на тонні.

"Враховуючи те, що, згідно з суспільною думкою, попередня влада крала завжди та дуже багато, ефективність нової влади повинна бути набагато вищою, адже "нові" не крадуть. Тобто ця знижка повинна поступово та суттєво зменшуватися", - іронізують наші колеги з видання Theinsider.ua.

У таблиці нижче наводиться порівняння середньої ціни імпортного бензину А-92 за період "попередників" і незмінної ціни держкомпанії.

6 березня

"попередники"

14-31 березня

"нові"

Квітень

"нові"

травень

"нові"

А-92, імпорт, ринкова ціна в грн

13 786

15 785

18 232

18 000

ДЕПБК, ціна продажу від УГВ у грн

9 150

9 000

9 000

9 000

Проданий обсяг, тонн

2 936

6 474

6 500

Знижка від ціни А-92

4 636

6 785

9 232

9 000

Недоотриманих коштів, грн

6 309 464

29 754 504

28 366 000

І у травні реалізація бензинів не завершилися…

У якийсь дивний спосіб керівництво УГВ не помічає зростання ціни бензину на АЗС, не помічає зростання ціни бензину "Укртатнафти" та імпортних цін.

Акцентуємо увагу: за час кураторства над компанією команди одного зі "зразкових Сім'янинів", різниця у цінах сягнула 9 000 грн на тонні. Тож, напевно, держкомпанія тримає низьку ціну для того, щоб хтось отримав зиск.

Кому ж так пощастило?

Договори з УГВ мають декілька компаній: "ВОГ Трейдинг" народного депутата Ігоря Єремеєва, компанії МПП "Феон" та ТОВ "Юкра". За припущеннями журналістів згаданого видання, "Юкра" пов’язана з одним із нових заступників голови правління УГВ.

Наприкінці березня компанія "ВОГ Трейдинг" припинила купувати сировину для виготовлення бензину напряму. Замість "ВОГу" з’явилася невідома компанія ТОВ "Клевер ПМ". Але журналістське розслідування показало, що за цією компанією сховався насправді "ВОГ". Зокрема, опубліковано документи, які підтверджують зв'язок "Клевер ПМ" із компаніями групи "ВОГ".

Цікавий ще один момент: структури Ігоря Єремеєва успішно співпрацювали з бізнесом Сім’ї, навіть після втечі самих "сім’янинів". Зокрема, "Клевер ПМ" відвантажували пальне компаніям Едуарда Ставицького, але вже за ціною 14 035 грн за тонну з ПДВ. У структур Ставицького є прямий договір з УГВ. Але через прокладку працювати надійніше, не так примітно, та й мегаприбуток вигідніше заховати там.

До речі, структури Ставицького напряму працювали з УГВ, і не важко припустити, що оті десятки мільйонів, знайдені у його помешканні, з’явилися саме з корупційної маржі при продажі палива.

Шановний Арсенію Петровичу! Ми обіцяємо найближчим часом дати продовження цього прекрасного серіалу, але одна нинішня серія додає до скарбнички АТО приблизно 500 млн. грн. Крім того, ви певно і не знали, що Сім’я нікуди не тікала, а керує корупційними потоками у очолюваному Вами уряді. Більше того, одні і ті ж особи рятують "бюджет війни" РФ від санкцій, і відсмоктують сотні мільйонів гривень з українського бюджету.

Шановний пане прем’єре! Якщо українська корупція працює на перемогу Кремля, то як нам з голим бюджетом подолати оту всю орду. Тому, Арсенію Петровичу, треба щось робити, бо інакше – куля в лоб. Але вже не від українського "Беркута", а від профінансованого "Роснафтою" "апалченца". А воно Вам треба?

І ще, Арсенію Петровичу, щось пора робити із санкціями, бо перед усім світом "невдобно": Брюссель, Вашингтон блокують великий кремлівський бізнес, а Київ намагається в цей час заробити на "кришуванні".

Арсенію Петровичу, робіть щось, бо дійсно "невдобно".