УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Яценюку: мільярди гривень "валяються" під ногами. Заберіть їх на АТО

24,6 т.
Яценюку: мільярди гривень 'валяються' під ногами. Заберіть їх на АТО

Шановний Арсенію Петровичу. Наскільки можна зрозуміти з Вашої реакції (точніше з її відсутності) ні Ви особисто, ні Кабінет міністрів у повному складі не прочитали публікації "Обозревателя" "Укргазвидобування": хто закачує мільярди до своєї кишені", а також три публікації в Theinsider.ua "Хто отримав "Укргазвидобування" .

Видео дня

Воно й не дивно, бо у глави Кабінету "камікадзе" є значно важливіші завдання, як то

- отримати кредити МВФ для стабілізації економіки,

- взяти участь у парламентських виборах – для стабілізації власного політичного майбутнього,

- а також перекласти значну частину проблем воєнно-кризової економіки на плечі звичайних громадян України. При девальвації гривні на 65%, тотальному зростанні цін на товари першої необхідності та комунальні послуги рішення уряду заморозити доходи громадян означає ніщо інше як перекладання дефіциту державного бюджету на гаманці українців.

Це рішення можна було б зрозуміти, якби не було б інших "животів", на яких можна було б затягувати пояси. Але такі "жирні животики" існують, і урядові годилося б взятися в першу чергу за них. Нині – спеціально для Вас, Арсенію Петровичу, ми розкажемо перший епізод з серіалу "Гроші на АТО".

Історія І: "Укргазвидобування" і скраплений газ

Арсенію Петровичу, не обтяжуючи зайвими схемами і подробицями, розпочнемо з головного. Нині на ринку скрапленого газу діють схеми Курченка, якими заправляють представники знаменитої сім’ї, зокрема колишній "регіонал" Ярослав Москаленко, який після Майдану раптово емігрував, потім несподівано повернувся і одразу призначив свій менеджмент на УГВ. Ось суть схеми: люди Москаленка встановлюють ціну на скраплений газ на рівні нижче ринкового. Як повідомляє Theinsider.ua, 13 березня ціну на газ встановлено на рівні 7602 грн за тонну, що майже на сімсот гривень нижче за ціну аукціонів "Укртатнафти" у відповідний період. Газ за цією ціною поза аукціоном могла купувати єдина компанія – "ВОГ Трейдинг", яку контролює Ігор Єремєєв, нинішній парламентський соратник Москаленка. Ціну реалізації для "ВОГу" не змінюють майже місяць - до 20 квітня. За цей час було підписано шість доповнень до договору купівлі-продажу скрапленого газу на загальний обсяг майже 30 тисяч тонн та на загальну суму понад 200 мільйонів гривень.

На адресу "ВОГ Трейдинг" було відвантажено залізницею тільки близько тисячі тонн газу. Продукцію "ВОГ" перепродає, при чому – вже за ринковими цінами.

Станом на квітень різниця між відпускною ціною УГВ та її конкурентів складала 3500 грн на тонні. УГВ не реагує на це та не змінює ціни для "ВОГу". Навіть після проведення 9-го та 16 квітня власного аукціону, де газ продавали за ціною понад 10 тисяч грн за тонну, державна компанія не змінює ціни і продає "ВОГу" газ по 7602 грн/т. "Обозреватель" промоніторив ціни останніх аукціонів: на початку серпня середньозважена ціна ринку була понад 14,2 тис грн за тонну, тоді як УГВ продавала скраплений газ навіть про 12,1 тис грн за тонну. Лише на одному аукціоні різниця між ринковою ціною та "спецціною Москаленка" виходить в десятки мільйонів гривень, а якщо дивитись на весь період діяльності тандему "Москаленко-Єремеєв", мільйони можна рахувати сотнями.

Експертам важко порахувати все до копійки, але вони припускають, що профіт з цієї схеми за рік може складати не менше 1 млрд. грн. Сюди входить не лише "маржа" між ринковою та демпінговою ціною, але й інші складові схеми.

До речі, за даними наших колег-журналістів, в договорах реалізації скрапленого газу вказано 100% передоплату, але фактично товар із кінця березня відвантажувався без оплати і на початок літа борг погашено не було. Як це відбувається сьогодні - з’ясувати не вдалося.

"Слід нагадати, що саме за відпуск компаніям Курченка природного газу на безоплатній основі за аналогічними договорами було затримано екс-керівника "Нафтогазу" Євгена Бакуліна", - стверджують журналісти з Theinsider.

Арсенію Петровичу, а чому нині ніхто не сидить? І чому люди збирають по копійці на армію, а уряд здає газові ресурси з оренду емісарам сім’ї?

Далі буде. Наступна історія – про УГВ і нафту. Стежте за продовженням, Арсенію Петровичу. Буде не лише цікаво, але й інформативно і корисно для Вас.