УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Прозреть" ради победы: флагману украинского флота нужны "глаза"

21,7 т.
'Прозреть' ради победы: флагману украинского флота нужны 'глаза'

Флагман украинского флота, фрегат "Гетман Сагайдачный" до сих пор использует морально устаревший радар для рыболовецких судов, который много лет назад передали американцы.

Об этом пишет в Facebook волонтер проекта "Повернись живим" Илона Демченко.

"Во время сложных маневров, например, тех же международных учений, иногда до десяти членов экипажа вынуждены просчитывать необходимые данные вручную. Но у более новой техники есть возможность получать и работать с таким объемом данных, с которым не справится любое количество людей", - приводит волонтер слова моряка Влада.

Читайте: Война продолжается: волонтеры рассказали подробности гибели бойца АТО под донецким аэропортом

Далее публикуем пост Илоны Демченко на языке оригинала.

"Давайте я розкажу вам про Влада. За освітою він історик, до війни працював у фінансовій аналітиці, жив на Кіпрі. Коли багато хто з українців тікав з країни, Влад без сумнівів рушив зворотнім шляхом – назад до Києва та до воєнкомату. Від інших його відрізняло ще й те, що він точно знав куди саме хоче потрапити.

"Флотом з дитинства цікавився, - пояснює він, - Багато читав на цю тему. Через те, що відбувалося у Криму, був впевнений – люди там потрібні". Втім, коли це шлях до мрії був простим? У воєнкоматі за місцем прописки Владу чесно сказали, що про те, як потрапити на український флот, не мають жодної інформації та порадили шукати контакти самому. "Сказали, що треба їхати до Одеси і я поїхав. Там теж оббивав пороги, поки нарешті мені не дали номер мобільного. Подзвонив, пояснив хто я і що я, мені сказали, щоб я приходив та здавав тести. У тій телефонній розмові вперше почув про можливість потрапити на "Сагайдачний". До того про це і не мріяв, був впевнений, що новачка туди не візьмуть. Але така вже доля, там і опинився".

Тепер Влад живе прямо на борту флагмана нашого флоту, служить вже більше року і на брак роботи не жаліється. "Виходимо в море постійно, – і патрулювання територіальних вод, і навчання. Ми ще й психологічну функцію виконуємо – одесити часто кажуть, що з нами в місті спокійніше", - усміхається Влад.

Читайте: Найти и обезвредить: простой способ избежать множества смертей на Донбассе

На жаль, функції у "Сагайдачного" до психології не зводяться. Події у Криму підірвали наш флот, а отже навантаження на флагман дуже велике. Ворог забути про свою присутність також не дає. "Російські судна бачимо дуже часто. Нерідко вони заходять в наші води, користуючись тим, що і суден у нас мало, і технічних засобів, щоб їх побачити вчасно, недостатньо".

Ось тут у загалом дуже позитивній розмові з Владом ми плавно підходимо до суті – флагман нашого флоту, фрегат "Гетьман Сагайдачний" і досі використовує… морально застарілий радар для риболовецьких суден, який нам передали американці багато років тому. Поки я переварюю цю новину, Влад пояснює, що досвідчена команда фрегата виконує задачі на відмінно, незважаючи на недосконалість техніки. Але це дається непросто. "Під час складних маневрів, наприклад, тих самих міжнародних навчань, іноді до десяти членів екіпажу має прораховувати необхідні дані вручну. Але у більш новітньої техніки є можливість отримувати та працювати з таким обсягом даних, що будь-яка кількість людей з цим не впорається".

Команді "Сагайдачного" потрібна НРЛС FURUNO FAR-2117/27. Ця модель має в два рази більшу дистанцію роботи, а отже дасть команді можливість "бачити" у два рази більше. Вона може автоматично супроводжувати та прораховувати параметри руху всіх цілей у радіусі роботи (поточна техніка на фрегаті цього не вміє), а також має синхронізацію з супутниковою системою автоматичної ідентифікації цілей, яка дозволить швидко відрізнити цивільні кораблі від потенційної загрози. Ця техніка не лише "розв’яже руки для виконання інших задач щонайменше десяти фахівцям, але й виведе їх роботу на якісно новий рівень.

Влад, як і його колеги, не звикли сидіти, склавши руки. "Ми шукали можливість придбати новий радар, змогли знайти постачальника, що згодний продати його нам за ціною у 11 тисяч доларів (аналогічні моделі коштують близько 20 тисяч доларів). Але, звичайно, у Міноборони таких грошей нема". Тоді хлопці вирішили звернутися до волонтерів. "Гроші скрізь потрібні, але думка про те, що наш флагман ходить по риболовній навігації змушує вірити, що люди зрозуміють, що це справді важливо. Крім того, ми свою техніку передамо на "Балту", отже це допоможе одразу двом суднам", - резюмує Влад.

Читайте: Изменить ход войны: волонтеры мобилизуют творческие войска

І мені нема чого додати до його слів.

Ми вже допомогли "прозріти" армії. Тепер очі потрібні і флоту".

Проект "Повернись живим"

http://www.savelife.in.ua

http://twitter.com/backandalive

https://www.youtube.com/c/SavelifeInUaKiev…

Звітність за посиланням: savelife.in.ua/report-cash/

Реквізити:

Приват:

5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій

5168 7423 5191 2419 Стократюк Вікторія

PayPal: звертайтесь в особисті повідомлення групи

Western Union / moneygram / etc (на приціли і прилади нічного бачення):

Irina Turchak + 38 (068) 500 88 00

Картка Приватбанк в євро

4149 4978 3611 9455 Мікульський Дмитро Вікторович

Картка Приватбанк в доларі

4149 4978 3611 9059 Мікульський Дмитро Вікторович

Контакти:

Гаряча лінія:

(044)338-33-38

(068)500-88-00

Заявки від військових:

(068)796-85-57

Графік прийому дзвінків:

Пн-Пт з 09:00 до 20:00; Сб з 09:00 до 16:00

Наш офіс:

Київ, Жилянська, 12а (пн-пт 10:00-19:00, сб 11:30-16:00)

Безготівка::

Отримувач: Благодійна Організація "Міжнародний благодійний фонд "Повернись живим"ЄДРПОУ 39696398

Р/р №26007300905964

ТВБВ №10026/0162 філія-Головне управління по м. Києву та Київ. області АТ "Ощадбанк" МФО 322669

Призначення платежу: Благодійна допомога військовослужбовцям

"Прозреть" ради победы: флагману украинского флота нужны "глаза"
"Прозреть" ради победы: флагману украинского флота нужны "глаза"
"Прозреть" ради победы: флагману украинского флота нужны "глаза"
"Прозреть" ради победы: флагману украинского флота нужны "глаза"
"Прозреть" ради победы: флагману украинского флота нужны "глаза"