Заборона куріння: чому міліція не карає порушників. Документ

Заборона куріння: чому міліція не карає порушників. Документ

Кілька місяців тому кореспонденти "Обозревателя" провели невеличкий рейд популярними закладами громадського дозвілля, щоби виявити, як саме їхні власники дотримуються норми про заборону куріння цигарок, електронних сигарет і кальянів у їхніх приміщеннях. Результати тоді були вражаючими, адже чимало кафе, клубів і ресторанів просто наплювали на закон і відкрито дозволяли своїм відвідувачам курити, подекуди навіть забезпечуючи їх попільничками. "Обозреватель", певна річ, бажав "продовження банкету" і подав інформаційні запити до міліції, де викладалися факти зафіксованих порушень. Але правоохоронці не зреагували на них…

Видео дня

Нехтували закон про куріння, нагадаємо, нічні клуби "Shooters", "Манілов" і "Avalon", паби "Docker’s A.B.C. " і "Портер-паб" на Костянтинівській, а також пивна ресторація "Пиваріум".

Курилка в "Авалоні" розташована якраз за танцполом

У "Шутерсі" палять вcі і всюди

Відвідувачі Docker`s A.B.C. спокійно замовляють кальян

В одних закладах курили просто за барною стійкою і трусили попіл у спеціально пристосовані під це чашки для кави, в інших же були наявні спеціальні зони для курців або ж відвідувачам пропонували кальяни, але перед законом усі мають бути рівні. Відтак ми звернулися до правоохоронних органів із інформацією, що маємо зафіксовані на відео- й фотокамеру факти, на які варто було б адекватно зреагувати.

Чекали ми довгенько. Зрештою, "відписки" з міліції надійшли майже за місяць після того, як ми вислали запити. Виконавці божилися, буцім вони відповідали й раніше, але з якихось причин жодних листів від МВС на дві вказані нами електронні адреси не надходило – зарівно, як і факсів. Та навіть коли ми, врешті-решт, таки змогли ознайомитися з текстами відповідей, жодної інформації про реагування на наше звернення, проведені у згаданих закладах перевірки і, як результат, санкції проти винних там не побачили.

Разом із тим, зупинятися "Обозреватель" не збирається. Нині наша редакція направила скаргу з характером зафіксованих правопорушень і проханням вжити заходів для вирішення проблеми безпосередньо міністрові внутрішніх справ України. Чекаємо на своєчасну й адекватну відповідь.

Телефоном інспектор МВС Ольга Білик, яка висилала нам відповіді на запити факсом, сказала, що міліції скаладно реагувати на подібні порушення. "Фотографії і відеоматеріали не є доказом провини. Доказом провини не є і запах тютюнового диму у приміщенні. А заклади мають зовнішні камери спостереження, і коли бачать, що до них наближається міліціонер, то ви ж розумієте, як швидко можна загасити цигарку чи прибрати попільнички", - пояснила пані Ольга.

Вельми цікаво, чим же закінчиться почата нами "епопея" з курінням у приміщеннях. Чи зреагує міліція на звернення цього разу?