УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Судовий позов до Президента та голови Верховної Ради України

7,6 т.
Судовий позов до Президента та голови Верховної Ради України

Деревообробна галузь України вже більше 3-х років повільно скочується в прірву. ЗМІ переповнені інформацією щодо корупційних схем та недбалого керівництва Держлісагентством. Всеукраїнська асоціація деревообробних підприємств (ВАДЕП) неодноразово публікувала статті, пов’язані з бездіяльністю влади та мародерством очільників держлісагентсва, грабуванням країни та створенням нових монополій. Неодноразово до ЗМІ зверталися і провідні деревообробні компанії України. Але ніхто з вищевказаних організацій так і не були почуті очільниками влади.

Видео дня

Ця ситуація просто дискредитує весь деревообробний бізнес в Україні.

З кожним днем зростає напруга в галузі. Люди збентежені від такого свавілля і з кожним днем погляди на вирішення данної проблеми стають все радикальнішими. Зняти цю напругу мало прийняття Верховною Радою України закону 1362, щодо мораторію на вивезення за межі митної території України необробленої деревини. Деревообробники чекали цей законопроект десятиліття. Зараз цей закон потрібен галузі, як повітря. Прийняття закону означає відродження деревообробної галузі, інвестиції, тисячі робочих місць, сотні мільйонів податків до бюджету. Не прийняття закону - навпаки: закриття підприємств, десятки тисяч сімей без заробітної плати, колосальні недоотримання до бюджету.

Як зазначає адвокат Сергій Тюрін, партнер адвокатського об’єднання "С.Т. Партнерс", що є юридичним радником Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств: "Конституція України надає Президенту України 15 днів для підписання та оприлюднення закону з моменту його прийняття від Голови Верховної Ради України. В цей же час Президент має право повернути закон у Верховну Раду на доопрацювання. І якщо жодної з зазначених вище можливих дій протягом цього строку не відбулось, закон вважається схваленим і має бути підписаним Президентом та оприлюднений. Але, всупереч цьому, закон перебуває у Президента вже більше двох місяців, і його доля широкому загалу дотепер невідома".

Бездіяльність влади просто вражає. Невже всім байдуже що буде з Українським лісом – легенями нашої країни? Невже Генеральній прокуратурі байдуже, що мародери розкрадають її і лишаються непокаранними? Невже Служба Безпеки України не знає про контрабанду лісу та "тіньові" схеми? ВАДЕП, шукаючи вихід в цій ситуації, влаштувала зустріч профільних деревообробних асоціацій та деревообробних підприємств, на якому уклала меморандум про консолідацію зусиль у вирішенні проблеми, пов’язаної з незрозумілою ситуацією щодо закону 1362 та інших проблемних питань16.06.2015 р. Всеукраїнська асоціація деревообробних підприємств, спільно з Асоціацією Меблідеревпром та Західноукраїнської асоціацією лісозаготівельних та деревообробних підприємств, направили відкритого листа на Адміністрацію Президента України, в якому йшлося про порушення законодавства в лісозаготівельній галузі, про корупцію, реформування галузі та, звичайно, призив щодо підписання закону 1362.

Попередньо на АПУ було направлено запити щодо роз’яснення ситуації, яка склалася навколо згаданого законопроекту, який був ухвалений ВРУ більшістю голосів. З невідомих причин закон 1362 не був підписаний Президентом Поршенко П.О. протягом 15 днів і також не був заветований. Мало того, він навіть не був відправлений на доопрацювання. Згідно Конституції України, якщо закон не був заветований Президентом і не відправлений на доопрацювання, закон автоматично вважається прийнятим і має бути опублікований головою ВРУ Гройсманом В.Б. Але пан Гройсман чомусь його не опублікував.

Невже вище керівництво держави може так грубо не дотримуватися законодавства і Конституції?

Люди працюючі в деревообробній галузі не просто обурені такою зневагою, а радикально налаштовані на вирішення ситуації будь якими шляхами.

12.06.2015 Компанією ПРаТ "Єврошпон –Смига" член Всеукраїнської Асоціації деревообробних підприємств, один з найбільших в Європі виробників шпону, було подано судовий позов до Президента України та Голову Верховної ради, щодо неналежного виконання своїх обов’язків пов’язаних з підписанням та публікуванням закону 1362. Цей крок говорить про те, що вже не лишилось дверей куди б можна було постукати. ВАДЕП підтримує цей рішучий крок ПРаТ "Еврошпон-Смига" та звернеться до суду для спільної участі у цьому процесі.

Ми не хочемо щоб напруга в галузі перетягнена як струна перетворилася на масове беззаконня, щоб керівники цих деревообробних підприємств закликали своїх працівників приїхати в Київ під Верховну Раду на акцію протесту. Саме тому ми вибрали не легкий, але конституційний шлях вирішення незрозумілої ситуації з законом 1362. Ми свідомо робимо цей крок, тому що за нами тисячі людей, які мають сімї, яких ми не можемо вигнати на вулицю в такий тяжкий для країни час. Ми прийняли рішення висвітлити даний крок, тому що зараз в кожній області України в кожному районі, селі і селищі тисячі людей чекають на прояснення з законом. Ми хочемо бути чесними і відкритими, ми є патріотами України, ми не хочемо щоб ліс, надбання народу України, щоденно в вагонах вивозили з України.

Сподіваємося на чесне правосуддя і на те, що Гарант України прийме все ж таки правильне рішення на користь народу України та на користь держави.

ВАДЕП звертаеться до Президента Порошенка П.О. не бути байдужим в данній ситуації, адже це не бізнес інтереси тієї чи іншої компанії - це людські долі, соціальна відповідальність перед народом.

Шановний Петре Олексійовичу, ми дуже хочемо вірити у Вас як у нашого президента. І, не зважаючи на строки цієї статті, ми надіємось, що цей судовий позов допоможе прийняти правильне рішення.

Президент Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств Д.В.Артемчук