УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Створена нова рейдерська схема по відбору майна

726
Створена нова рейдерська схема по відбору майна

Шевченківський районний суд м. Києва, в особі судді Гайдук С.В., сьогодні своєю ухвалою задовольнив клопотання іноземного банку IBRC – про надання дозволу на примусове виконання рішення Високого суду Північної Ірландії на… території України. Тепер, завдячуючи українським суддям, займатись інвестиціями навряд чи хтось захоче. Адже створений прецедент став попередженням для будь-якого закордонного чи українського інвестора: ніхто не дасть жодних гарантій на вкладені кошти, якщо за справу візьметься самий чесний в світі український суд.

Справа, яка розглядалась сьогодні в суді, це клопотання "Айріш Банк Резолюшин Корпорейшн Лімітед" в порядку ст. 390 ЦПК України про надання дозволу на примусове виконання рішення Високого суду Північної Ірландії у справі № 11/150065 – за участю декількох іноземних та українських юридичних осіб. Тобто, позивачі домагались легалізації рішення іноземного суду в українській судовій системі. Суд задовольнив клопотання банку IBRC в повному обсязі.

Нагадаємо, що Високим судом Північної Ірландії було проігноровано рішення (яке набрало законної сили) Господарського суду м. Києва від 23 грудня 2011 р. та постанову Київського апеляційного господарського суду. Тобто фактично Суд Північної Ірландії проігнорував і місцезнаходження відповідачів, і право, і територію розгляду спору в Україні.

Зауважимо, що під стінами будівлі суду відбувся мітинг підприємців та представників ПАТ "Універмаг "Україна", які відстоювали своє право на чесний та неупереджений суд.

Також варто зазначити, що 17 травня 2012 року Господарським судом м. Києва було визнано дійсним договір відступлення права вимоги за українською компанією "Елегант Інвест", яка також була учасником розгляду цієї справи, яка тягнеться вже не один рік. І ця ухвала Господарського суду – досі не оскаржувалась. Крім того, за умовами згаданого договору місцем розгляду було обрано місто Київ (Україна), та зазначено, що відносини між сторонами регулюються виключно українським законодавством.

Однак, Шевченківський районний суд м. Києва своїм рішенням не тільки відміняв рішення українських судів інших та вищих інстанцій (крім згаданої ухвали Господарського суду були й інші рішення винесені на користь ФК Елегант Інвест"). Він створив прецедент, коли суд іншої держави фактично вмішується в економічні справи та правові відносини бізнес суб’єктів українського права.