Три мільйони рублів розділять між сім’ями загиблих у "Домодєдово"

1,1 т.
Три мільйони рублів розділять між сім’ями загиблих у 'Домодєдово'

Три мільйони рублів розділять між сім’ями загиблих під час теракту в "Домодєдово". За останніми даними, це 35 людей. Поранених - 180. Тим часом, президент Росії Дмитро Медведєв вимагає покарати не лише організаторів вибухів, але й відомства, які допустили трагедію. "Домодєдово" - день другий - Михайло Прудник.

Видео дня

Московські слідчі відновлюють картину теракту в аеропорту "Домодєдово". За однією з версій - терористів було двоє: чоловік та жінка. Вони самі загинули. Припускають, що в пари був спільник. Він привіз їх до аеропорту й чекав на стоянці кривавої розв’яки. За іншими даними - пекельну машину запустив чоловік тридцяти-сорока років, імовірно європейської зовнішності, який безперешкодно проніс вибухівку до зали, де зустрічають пасажирів.

Володимир Маркін, офіційний представник слідчого комітету РФ:

- Будут выяснены роль контролирующих органов, которые должны были следить за соблюдением законодательства аэропортом. Но сейчас уже установлено, что террористу в зал, где произошел взрыв, попасть не составляло труда, поскольку не существовало адекватной системы контроля входа в аэропорт.

Керівники летовища не визнають своєї провини, кажуть, безпеку польотів вони гарантували. Тому до них не може бути жодних претензій.

Олена Галаніна, речник аеропорту "Домодєдово":

- Мы не должны нести ответственность за взрыв, потому что мы выполняли все требование, связанные з авиационной безопасностью, за которую мы несём ответственность.

Однак російське керівництво наполягає: відповідальність за таку кількість жертв частково лежить і на керівництві летовища. "Треба неабияк постаратися, щоб пронести таку кількість вибухівки в аеропорт. І за це слід покарати керівництво аеропорту", - заявив Медведєв в інтерв'ю одному з російських телеканалів. А на колегії ФСБ пригрозив чистками в силових структурах, які відповідають за безпеку на транспорті. Наказав розробити систему тотальної перевірки пасажирів і багажу на транспорті. А ще пообіцяв будь-що знайти й покарати винних у трагедії в "Домодєдово".

Дмитро Медведєв, президент Росії:

- Нужно сделать все для того, чтобы бандиты, совершившие это преступление, были выявлены, изобличены и преданы суду. А гнезда этих бандитов, как бы они ни назывались, должны быть ликвидированы. С теми, кто будет сопротивляться, как и принято, церемониться не будем, они должны быть уничтожены на месте.

Нині про теракт в аеропорту нагадує лише завішена тканиною частина терміналу та квіти поблизу місця, де напередодні стався вибух. А ще - лише після теракту запрацювали металошукачі при вході в термінали. Жодного рейсу не скасували. Пасажири летіти не бояться.

Сергій, пассажир:

- Действительно, не страшно. Полёты не отменяли. Хочу сказать, что молния дважды в одно место не попадает.

Павло, пассажир:

- То, что случилось вчера, мы не забудем никогда. Но сейчас я не боюсь.

Більшість постраждалих - нині у центральних лікарнях Москви. Зі ста десяти поранених дев’ятеро й досі у критичному стані. Ще сорок - у тяжкому. У пам’ять про загиблих під час теракту в аеропорту "Домодєдово" 26 січня оголошено днем жалоби в столиці.

Автор: Михайло Прудник. Перший Національний.