"Нужно просто разрешить стрелять": ВСУ позволили открывать огонь в ответ

'Нужно просто разрешить стрелять': ВСУ позволили открывать огонь в ответ

Командующий ВСУ Валерий Залужный сообщил, что теперь украинские военные могут отвечать на российские провокации без предварительного согласования с высшим военным командованием. И даже не заполнять кучу бумаг, которые должны объяснить, отчего же они отвечают.

Я считаю, что это логический результат всего того, что происходит в последние годы.

Свою предвыборную кампанию Владимир Зеленский начал со слов, что "нужно просто перестать стрелять" – и война с Россией, которую Владимир Путин начал с целью уничтожения украинской государственности – "рассосется" сама собой. Когда Зеленского избрали президентом, он не отказался от этой позиции. Украинским военным действительно запретили стрелять без предварительного согласования с украинским военным командованием. Без постоянного объяснения, почему они должны отвечать на провокации российских военных и их наемников.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

І що ж? Військовий конфлікт на лінії зіткнення так і не закінчився. Українські військові гинуть. Українські збройні сили втрачають позиції. До того ж, відбувається справжня деморалізація особового складу ЗСУ. А ви б не деморалізувалися, коли би знали, що в вас стріляють, а ви не можете відповісти – до того, поки не доведете якомусь генералу в Києві, що вас вбивають?

Натомість росіяни та їхні найманці отримали вільні руки для обстрілу українських позицій. Для вбивства українських військових. Для провокацій на лінії зіткнення. І справжнім менеджером російсько-українського конфлікту став Володимир Путін. Який коли хоче – стріляє, коли хоче - припиняє агресивні ді, а потім знову їх розпочинає…

Звичайно, така ситуація не могла продовжуватися вічно. І, звичайно, рішення, що українські військові мають право відповідати на провокації російських окупантів та їхніх найманців - це найбільш логічний висновок з ситуації, що склалася на фронті.

Однак тут нічого нового не відбувається. Просто потрібно було два з гаком роки, щоб люди, які прийшли до влади в Україні в результаті президентських і парламентських виборів 2019 року, зрештою почали розуміти, що відбувається.

Довгий час навчання. І я навіть не впевнений, що зроблені відповідні висновки. Тому що бажання зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним продовжує бути однією з головних цілей президента України Володимира Зеленського. Він вже навіть і не знає, як затягти російського президента на цю зустріч. Зараз використовується сентиментальний момент. От федеральна канцлерка Ангела Меркель іде з посади - давайте зробимо їй всі, хлопці, прощальний подарунок: зустрінемося у "нормандському форматі". Тому що коли робитимемо прощальний подарунок – з’явиться можливість подивитися Путіну в очі. І зрозуміти: ну що ж там в цих очах? Може, все ж таки, Путін бажає миру?..

Та ні, не бажає. Він бажає обстрілювати українські позиції. Бажає вбивати українських військових. Бажає, щоб Україна роззброїлася - якщо вона взагалі хоче ще якийсь час поіснувати на кордоні з Російською Федерацією – поки Путін їй дозволить. Ось і все, чого він бажає.

А нам з вами, якщо ми хочемо, щоб ця держава продовжувала існувати і боротися з російською агресією – час прокидатися. Разом з українським президентом. Час переміщатися у світ невблаганних реалій, в яких Україна знаходиться на лінії вогню. В яких російський окупант продовжує обстрілювати українські позиції, а український воїн тільки зараз отримав з Києва дозвіл відповідати на ці нахабні дії окупанта на нашій землі.

От в якій ситуації ми з вами живемо і можемо ще жити довгі роки, якщо не десятиріччя. І вибір у нас не між тим, що можна "перестать стрелять", а можна "не переставать". Вибір між тим, що ми маємо або оборонятися від російської агресії і давати відсіч державі, політичне керівництво якої поставило собі за мету знищити Україну, український народ і саму українську цивілізацію як таку. Перетворити її на "псевдоросію" або "Малоросію". Або наша держава зникне з політичної карти світу, а український народ перетвориться на мешканців Брянської або Курської області. А що? Чому не так? Адже у Брянській і Курській областях РФ також жили українці. І де вони тепер? Куди вони звідти поділися? Я скажу куди: перетворилися на росіян.

І саме такої долі Володимир Путін бажає українським громадянам.

І якщо українські громадяни перетворюватися на росіян не бажають - їм доведеться захищати свою державу і її суверенітет. Не "переставати стріляти", а посилювати обороноздатність країни. Не думати, що з Володимиром Путіним можна домовитися, а усвідомлювати, що ніяких домовленостей із людиною, політичною метою якої є знищення України, бути не може. Не весь час вишукувати можливості для того, щоб якось там зустрітися із Путіним бодай де - а чітко і жорстко відмовитися від контактів з президентом країни-агресора, який є винуватцем анексії Криму і неоголошеної війни проти України на Донбасі. І підкреслити, що для наступного президента РФ, який покається у військових злочинах своєї держави, відмовиться від її територіальних захоплень і буде готовий узгодити з українським керівництвом суму репарацій за агресію Росії проти України за вкрадені життя, долі і підприємства – для цього президента Російської Федерації двері відкриті. Хай стає на коліна перед пам’ятником загиблим на Донбасі й у Криму.

От і вся проста і прозора українська позиція. Будь-яка інша позиція – ким би вона не висловлювалась і якими б мотивами не пояснювалася – є не просто антиукраїнською. Вона є антидержавною.

І не треба шукати у такій позиції ніяких додаткових нюансів.

Якщо хочете пошукати – подивіться на досвід двох років президентства Володимира Зеленського, щоб вам все було ясно. Може просто "нужно разрешить стрелять"?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.