newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Оксана Мороз
Оксана Мороз
Основатель волонтерской инициативы по информационной гигиене "Как не стать овощем"

Блог | Кто такой Остап Стахив: 7 фактов о "главном антивакцинаторе страны"

Кто такой Остап Стахив: 7 фактов о 'главном антивакцинаторе страны'

Антивакцинаторы снова идут на Киев. 24 ноября объявлен очередной марш за права и свободы. Его уже традиционно возглавит Остап Стахив. Он – один из лидеров антивакцинаторского движения в Украине. В этот раз он хочет привести под Верховную Раду сто тысяч человек.

Сегодня поговорим о политике-неудачнике и провокаторе со стажем, который нашел свою нишу в задуривании голов украинцев страшилками о 5G, чипах и мировом сговоре.

Итак, 7 фактов об Остапе Стахиве.

Далее текст на языке оригинала.

Видео дня

Факт перший – вічний політик-невдаха

У віці 22 років Стахів вперше балотувався у Львівську міську раду. Не потрапив і продовжив повторювати спроби.

У 2014 році – самовисуваненцем до Верховної Ради.

У 2015 році – у мери міста Винники та до Винниківської міської ради.

У 2019 році – знову до Верховної Ради.

А у 2020-му Стахів йшов на місцеві вибори на чолі вже своєї партії “Ідея нації” та на зібрані від антивакцинаторської діяльності гроші. Цілі було дві – мер Львова та Львівська міська рада. Знову програв.

Реальна підтримка Стахіва на виборах завжди була мізерною, чого не скажеш про псевдосоціологію, яку Стахів оприлюднював перед виборами. Так, у 2019-му, за півтора тижня до виборів, він заявив, що йде другим серед кандидатів в окрузі, поступаючись фавориту менше ніж на 1%. За три дні до виборів він вдруге опублікував дані опитування, які показували його перемогу із 18%. За фактом набрав трохи більше 1%, і це було 11 місце.

Факт другий – Стахів вічний хайповик, активіст та організатор проплачених мітингів

Пам'ятаєте, як 4 жовтня у роботі Фейсбуку стався масштабний збій? До чого тут Стахів? На другий день у своїх відео він стверджував, що збій був тренінгом, яким нас готують до вимкнення зв'язку та інших природних катаклізмів, які створюються спеціально для контролю над людьми. І так у Стахіва – з усім. Тарифами, вакцинами, 5G і цей список, здається, не має кінця.

Проте не хайпом єдиним. Стахів – активний організатор мітингів. Журналістка Вікторія Савіцька написала великий матеріал про цього діяча. У ньому зазначається, що прихильники його організації “Ідеї нації” (це та, що зараз стала партією) раніше були активними учасниками мітингів проти чи на підтримку різних забудов, ходили пікетувати "Львівгаз" через тарифи і перекривали вулиці у Львові.

Факт третій – провокатор

Провокації один з важливих напрямків діяльності Стахіва. Наприклад, увірватися до інфекційного відділення лікарні, де лікують хворих на коронавірус. Та видавати, що там хворих насправді немає, а коронавірус – вигадка. Або без маски ходити у торговий центр, а потім сперечатися з поліцейським на камеру.

Стахів сам так робить та вчить цьому своїх послідовників. Люди демонстративно порушують карантинні обмеження, не одягають масок у громадських місцях, а коли натрапляють на опір, то кличуть підмогу через Вайбер спільноти. До них їдуть однодумці, зокрема ті, які вважають себе юридично підкованими. Провокатори розмахують Конституцією, знімають відео, коли поліція робить їм зауваження чи виписує штраф. Відео поширюють через соцмережі, а штрафи оскаржують в судах. Це допомагає залучати нових прихильників.

Факт четвертий - прикриває антивакцинаторство релігією

Рідко у якому відео Стахів не згадує про Бога та не цитує Біблію. Як правило, міні-прововідь завершає кожну його промову разом з закликами підтримати рух чи вийти на вулиці. Ось кілька типових цитат Стахіва:

"Над Києвом були хмари всюди, і тільки там, де були ми – пішов промінь сонця. Дух Божий на нас зійшов".

"Памятайте: Ісус Христос казав – пізнайте правду і вона вас зробить вільними, а я вам правду доношу, щоб ви не були рабами в намордниках".

Факт п’ятий – юрист та борець за права людей

Частіше ніж Бога Стахів згадує тільки Конституцію, різноманітні закони та міжнародні договори. Правда, кожного разу трактує їх по-своєму. І мова – не тільки про інструкції з неносіння масок та відмови від вакцинації.

Наприклад, Стахів стверджує, що українці не мають платити за газ, бо це надра землі, які, відповідно до Конституції, належать народу.

Факт шостий – фейкотворець

Стахів продукує багато фейків. Дуже багато. У нього то літаки розпилюють отруйні речовини, які заражають людей ковідом, то носіння масок викликає грибкове зараження легень.

У львівському виданні “Твоє Місто” зібрали докупи ключові фейки від Стахіва. Процитую деякі з них:

– Вакциновані "висвітлюються" в блютузі і їм присвоюють номер. Це начебто доказ того, що людям вживлюють мікрочіпи.

– Вакцинація втручається в ДНК і РНК, змінює геном людини.

– Вакцина вбиває природний білок у крові. Люди, наче від наркотиків, будуть залежні від вакцинації.

І так далі.

Факт сьомий – блогер та журналіст

Ще в січні 2020 року публікації у Facebook Стахіва не мали і 50 взаємодій. Зараз його аудиторія тут зросла до понад 90 000, а дописи збирають тисячі уподобань та поширень. Багато з них промарковані Facebook як фейкові або маніпулятивні.

На Фейсбуці медіактиви Стахіва не закінчуються. У нього активні Ютюб-канали з сумарною аудиторію теж понад 90 000.

У вересні Стахів почав публікувати газету накладом 100 000. У першому примірнику є інформація про те, "як правильно уникати карантину" і "відкритий лист канадських науковців до невакцинованих людей", у ньому закликають відмовлятись від вакцинації проти коронавірусу.

А ще Стахів активно формує мережу так званих “журналістів”. Він обіцяє надіслати “посвідчення журналіста” всім, хто оплатить 230 гривень. Ні журналістської освіти, ні досвіду роботи в ЗМІ не потрібно.

Цікава складова медіа діяльності Стахіва – сітка з сотні Вайбер-спільнот. Вони створені у різних регіонах і функціонують як чати. За годину там публікується від 500 до 1300 повідомлень. Ці чати виконують важливу роль в координації дій під час організації мітингів, роздачі газет у чергах на вакцинацію і як група швидкого реагування для підсилення провокації. А ще тут Стахів збирає гроші на картку для поточних потреб руху.

Звісно у Вайбер-чатах не обходиться без рецептів лікування коронавірусу водою з содою і настоянками.

Ось така багатогранна особистість Остап Стахів. Людина, яка веде за собою противників вакцинації в Україні.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...