Крымский спикер обвиняется в махинациях с киевской недвижимостью

Крымский спикер обвиняется в махинациях с киевской недвижимостью

На имя шеф-редактора «Обозревателя» Михаила Подоляка пришло письмо, в котором группа инвесторов обвинила действующего спикера АР Крым Владимира Константинова в махинациях вокруг киевского жилищного комплекса по улице Богдана Хмельницкого, 58-а.

Видео дня

В частности, инвесторы обвиняют Константинова, что его фирма «Консоль», собрав деньги и нарушив все правила техники безопасности, начиная с 2000 года не в состоянии сдать построенный на 90% дом в эксплуатацию. Более того, инвесторы прямо обвиняют господина Константинова, что собранные деньги были потрачены спикером на его избирательную кампанию. На сегодняшний день ни одна квартира так и не была передана инвесторам, равно как не были возвращены и деньги, потраченные на строительство объекта.

«Обозреватель» начал проводить по данному случаю собственное расследование. В частности, уже сегодня собран ряд документов, которые косвенно подтверждают правоту инвесторов. Огромный элитный дом в самом центре Киева по Б. Хмельницкого, 58-а со всех сторон обнесен строительным забором и доступ на его территорию полностью закрыт. Об итогах расследования и причастности к данной афере господина Константинова читайте в ближайшее время на страницах «Обозревателя».

Письмо в редакцию:

Шеф-редактору «Обозревателя»

Подоляку Михаилу

Інвесторів фірми ”Консоль, ЛТД”

(об’єкт-житловий будинок

м.Київ, вул. Б.Хмельницького, 58-а)

Шановний Михайле Михайловичу !

Вимушені звернутися до Вас, оскільки усі спроби якось вирішити проблему на місці виявилися марними.

У 2000 році фірма “Консоль, ЛТД” (АРК Крим, м. Сімферополь, вул. Бородіна, 16), очолювана паном Володимиром Константиновим, розгорнула широку рекламну кампанію та почала збирати від інвесторів гроші на будівництво двох житлових будинків в м. Києві, по вул. Б.Хмельницького, 58-а. Ця рекламна компанія виявилася досить успішною – всі квартири, нежитлові приміщення та машино-місця досить швидко було розпродано. Етажність обох будинків в процесі будівництва кілька разів збільшувалась, внаслідок чого збільшувалась кількість квартир, які теж продавались. Як виявилось, фірму “Консоль” цікавили лише гроші - інтересами людей, які ці гроші давали, вона не переймалась.

Внаслідок грубих порушень порядку забудови м. Києва, а також будівельних норм і правил і неможливості у зв’язку з цим одержання необхідних дозволів, погоджень тощо будівництво затягувалось.

За договорами з інвесторами “Консоль” зобов‘язувалась ввести будинки в експлуатацію в 2004-2005 роках, тобто за кілька років до початку економічної кризи – отже криза тут ні до чого. Але до цього часу це не зроблено. 4-секційний будинок, готовністю майже на 90%, не підключений до систем тепло-, водо- та електропостачання і в такому стані перебуває вже кілька років, а односекційний знаходиться в значно гіршому стані. За нашими відомостями дозволи на підключення 4-секційного будинку до зазначених систем вже одержано, але роботи, незважаючи на численні обіцянки, не виконуються за відсутністю коштів. Зрозуміло, одержані від інвесторів зазначених будинків кошти давно витрачено фірмою на власний розсуд.

У 2007 році фірма “Консоль” в готелі “Київська Русь” влаштувала для інвесторів розкішний прийом, спрямований на залучення нових коштів на об’єкти, що будується в АРК, а також в м. Києві на перетині просп. Правди та просп. Рад.України. На київському об’єкті на сьогодні збудовано лише частину фундаменту. Схоже на те, що ця фірма збудувала шахрайську піраміду на кшталт М.М.М. – збираються гроші від нових інвесторів для виконання зобов’язань перед іншими. Як інакше можна пояснити, що гроші за квартири в будинках по вул. Б.Хмельницького почали надходити ще в 2000 році (10 років тому!), але до цього часу жодний інвестор квартири не одержав. Отже «Консоль» мало чим відрізняється від «Еліта-Центр». Може лише тим, що власників «Еліта-Центр» треба було оголосити в міжнародний розшук, а власник фірми «Консоль» пан Константинов нікуди не тікав й не збирається тікати – його міцно захищає займана посада та становище у провладній партії. Й взагалі він мабуть зараз вже й не Президент фірми «Консоль», а про людське око лише «Почесний президент». Тому формально вже ні за що не відповідає. Але ж гроші з людей зібрали й витратили на інші потреби тоді, коли саме пан Костантинов стояв біля керма фірми «Консоль». Хто зна, може саме ці гроші пішли на фінансування його виборчої компанії?

Інвесторам будинку на просп. Правди в м. Києві робили спробу хоча б повернути гроші, але не одержали жодних зрозумілих відповідей. Нинішній голова правління фірми пан Ясинський посилається на обмеженість своїх повноважень: все вирішує пан Константинов. Але зустрітись з останнім чи зв’язатись по телефону неможливо. Отже виходить, що афера здійснена комбінатором з владним обличчям, адже пан Константинов займає в Партії регіонів та в системі чинної влади не аби-яке місце.

Звернення до Київської міськадміністрації, Генерального прокурора України та інших інстанцій виявились абсолютно марними – у відповідь інвестори одержували відписки. У 2009 році Шевченківська райдержадміністрація листом від 04.03. № 171-П-425 повідомила, що за інформацією, наданою фірмою «Консоль» (!?), будинок по вул. Б.Хмельницького буде введений в експлуатацію у цьому, тобто у 2009 році.

Керівник Київського відділення пан Ганоцький весь 2010 рік запевняв інвесторів, що 4-секційний будинок обов’язково буде зданий в кінці року, а в найгіршому випадку у 2011 році. Зараз він вже нічого не обіцяє: необхідних коштів головна фірма, розташована в Сімферополі, не виділила.

Звертатись до суду марно – згідно з процесуальним законодавством спір має розглядатись за місцем знаходження відповідача, тобто в м.Сімферополі, АРК, де звичайно ніяка відповідальність пану Константинову - голові Парламенту Криму, не загрожує. За повідомлення органів МВД питання про порушення кримінальної справи теж може бути вирішено тільки в Криму. Отже, коло замкнулось. Постраждали сотні інвесторів та члени їх сімей, серед яких є і іноземні громадяни.

У зв’язку з викладеним, питання навколо будівництва на зазначеному майданчику набувають глибокого політичного змісту – мова йде про довіру владі, і потребують втручання влади для їх вирішення.

Рада Міністрів України обіцяла зробити інвентаризацію всіх недобудованих об’єктів й допомогти здати в експлуатацію об’єкти готовністю більше 70%. Буцімто планувалось надання кредитів через Державну іпотечну установу. Невже неможливо вирішити питання для початку хоча б щодо 4-секційного будинку, будівництво якого вже майже завершено.

Додаток: підписи інвесторів.