newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Іменем Майдану: Як тестя відомого політика "працевлаштовують" на посаду ректора

Іменем Майдану: Як тестя відомого політика 'працевлаштовують' на посаду ректора

В Умані розгорнувся справжній освітянський скандал. Справа в тому, що на посаду ректора престижного Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини усіма правдами і неправдами намагаються повернути тестя відомого київського політика, лідера партії "За Україну!" В’ячеслава Кириленка Михайла Мартинюка, який вже очолював цей виш у 2005-2010 роках.

А справжню війну розгорнула проти нинішнього ректора педуніверситету пані Наталії Побірченко, що прийшла на цю посаду замість М. Мартинюка у 2010 році.

Як з’ясувалося, цю "війну" розпочали і активно підтримують представники миролюбивої, демократичної партії проєвропейського спрямування "За Україну!". Початок нескінченним перевіркам діяльності педуніверситету поклало звернення народного депутата Олега Медуниці (який, як відомо, є заступником голови партії "За Україну!" В’ячеслава Кириленка). Потім був ще лист-кляуза до Міністра освіти і науки С. Квіта від незадоволеного відсутністю "гідної" посади колишнього декана історичного факультету.

Видео дня

Проте, перевірки і Міносвіти, і прокуратури, і Черкаської обласної адміністрації не підтвердили жодного звинувачення на адресу нинішнього ректора університету. Але тиск на виш і його керівника досі продовжується. Пані Наталії дали чітко зрозуміти: будуть перевіряти і шукати, поки не знайдуть, за що можна звільнити. І чекати кінця 5-річного терміну її ректорства, що спливає в кінці 2015 року, ніхто не буде…

До речі, виявилося, що з боку Черкаської ОДА активно допомагає воювати з пані Наталією нещодавно призначений заступник губернатора-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, який не просто очолював Черкаську обласну організацію партії "За Україну!", а й був помічником В’ячеслава Кириленка. До речі, він вже встиг "прославитись" на новій посаді призначенням свого рідного брата Сергія Коваля начальником Управління майном обласної комунальної власності виконавчого апарату обласної ради.

Таким чином, виходить, що члени партії "За Україну!", прикриваючись гаслами Майдану щодо люстрацій, намагаються працевлаштувати родича свого очільника на високу посаду. Чому висновок саме такий? Бо громада говорить зовсім інше.

Освітяни виступили проти звільнення Наталії Побірченко з посади ректора університету. Колектив педуніверситету за один лише день зібрав 355 підписів представників професорсько-викладацького колективу лише для того, щоб донести до Міносвіти й іншу точку зору. Звернулася до Міністерства й обласна профспілка працівників освіти з проханням зупинити цей тиск і дати людині допрацювати свій термін, бо вона - на своєму місці і звільняти її точно не треба…

Отож цікаво: чи вдасться в новій Україні колективу педуніверситету і громадськості відстояти свою думку і право на роботу, чи все-таки відомому київському політику вдасться через свій вплив та зв’язки з Міністром освіти повернути свого тестя на високу посаду?..