Ляшко: українці повинні вирішувати, чим готові жертвувати заради грошей МВФ

10,2 т.
Олег Ляшко

Українці мають право знати, на які вимоги погодився уряд в таємно підписаному новому Меморандумі з МВФ. 

На цьому в ефірі телеканалу "112-Україна" наголосив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

"Чому люди не бачили підписаного Меморандуму з МВФ? Хто уповноважував владу укладати цей документ? Я наголошую, що питання підвищення пенсійного віку та продажу земель сільськогосподарських призначення – це стратегічні питання, які потрібно виносити на всеукраїнський референдум. Саме українці повинні сказати, чи хочуть вони, щоб українську землю продавали, підвищували пенсійний вік, збільшували тарифи або заморозили збільшення зарплат та пенсій на 3 роки. А у нас уряд в таємному режимі щось підписує, а потім ми тишком-нишком щось дізнаємося", - заявив політик.

Видео дня

Він наголосив, якщо текст Меморандуму з МВФ найближчим часом не буде оприлюднений, фракція РПЛ звернеться до суду.

"Я зустрічався з президентом та прем’єр-міністром 3 тижні тому. Говорив їм, давайте зберемо всіх лідерів фракцій перед підписанням цього Меморандуму та покажемо їм вимоги, які перед нами ставить МВФ. Президент мені тоді пообіцяв, що так і буде. Як бачимо, підписали в таємному режимі. Раз так, то суд зобов’яже уряд показати українцям цей документ", - наголосив парламентар.

Водночас він заявив, що має намір перевірити новий Меморандум з МВФ на конституційність.

"Якщо юристи побачать, що текст Меморандуму з МВФ не відповідає Конституції України, ми будемо звертатись до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним цей текст Меморандуму", - підсумував Ляшко.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше стало відомо, що МВФ досяг угоди з Україною щодо оновлених умов співпраці.