newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Письмо Порошенко: зону отчуждения Чернобыльской АЭС отдали невеждам Тимошенко

27,0 т.
Письмо Порошенко: зону отчуждения Чернобыльской АЭС отдали невеждам Тимошенко

Территорию зоны отчуждения вокруг Чернобыльской АЭС отдали одной из "свор" по квоте партии Юлии Тимошенко.

Видео дня

Об этом пишет в письме к Президенту Украины, которое есть в распоряжении "Обозревателя", Сергей Парашин, который работает на ЧАЭС более 40 лет.

Парашин отметил, что во главе Агентства по управлению зоной отчуждения впервые оказался невежда, который далек от понимания чернобыльских проблем и репутации Украины в международном проекте.

Далее публикуем текст письма без изменений на языке оригинала.

"01.09.2015.Лист Президенту України Порошенко П.О.

Я, Сергій Парашин,понад 40 років приймаю участь у діяльності Чорнобильської АЕС. У тому числі на посадах директора ЧАЕС, начальника Департаменту "Зона відчуження", заступника Секретаря РНБОУ, радника Міністра МЧС і т.д. Сьогодні я Голова Громадської ради ЧАЕС.

За ці роки я бачив багато героїв і багато невігласів, але те, що відбувається сьогодні – бачу вперше.

Територія зони відчуження віддана одній зі "зграй" за квотою партії Ю. Тімошенко. Разом з ЧАЕС, її міжнародними проектами, радіоактивними відходами, саркофагом, сховищами відпрацьованого ядерного палива, не завершеним НБК (Арка), і не завершеним збором коштів віддана на відкуп бютівським "мародерам".

Вперше на чолі Агенства по управлінню зоною відчудження "поставлено" невігласа, далекого від розуміння чорнобильських проблем і репутації України у міжнародному проекті. Управління від його імені здійснюють "наглядачі" без посади, без відповідальності, без повноважень і без кваліфікації.

Ці люди близькі до Тимошенко, почали системне усунення осіб, не згодних "платити данину". (Згадаймо діяльність екс-Міністра екології). Іх недолугість вражає – вони навіть не можуть осягнути, що кошти донорів не проходять по українським рахункам.

Через три місяці подібного управління черга дійшла і до ЧАЕС безпосередньо. Тепер уже чиновник з рівня заступника Генерального прокурора України дає вказівку прокуратурі області порушити кримінальну справу проти керівництва Чорнобильської АЕС, провести обшуки, використовуючи залежних і кримінальних суддів Печерського суду (9 з 12 під слідством). Ставиться завдання усунути від виконання обов'язків директора ЧАЕС і поставити свого представника.

Посли країн країн G-7 зобов'язані стежити, як витрачаються гроші платників податків іх краіїн. Зараз вони спостерігають, як здійснюється ще одна спроба некомпетентних людей взяти під контроль потік коштів міжнародної допомоги, розпорядником якої є ЄБРР.

Вже багато років ЕБРР, міжнародні аудитори, МАГАТЕ довіряють і публічно схвалюють діяльність керівництва ЧАЕС.

У зв'язку з перманентними змінами у владі директор підприємства вже понад 10 років є єдиним постійним представником України на двадцяти асамблеях країн-донорів Фонду "Укриття".

І ось на очах трудового колективу і міжнародних підрядників, зайнятих зведенням НБК (Арки) невідомі люди у формі МВС влаштовують "маски-шоу", обшуки за місцем проживання керівників станції і в адмінбудівлях, вилучаючи сервери ЧАЕС і т.д..

Найбільш образливо і соромно, що суд і прокуратура керуються власноруч створеною анонімкою та наклепом.

Завдано важко оцінюваний шкоди репутації України, виникнуть проблеми з виконанням проектів, труднощі зі збором коштів на завершення проекту. При ціні контрактів в два мільярди Євро, збиток держави може становити сотні мільйонів.

У квітні Ви говорили: "У нинішні непрості часи для України особливо важлива підтримка світової спільноти у подоланні чорнобильських проблем .... Переконаний, що міжнародне товариство зобов'язане консолідувати свої зусилля заради безпечного майбутнього людства". Воно нам зобов'язано, а що ми?

Сьогодні вже неможливо стримувати інформацію про рейдерство держорганів перед міжнародними організаціями і послами, адже вони отримали чіткі пояснення від міжнародних консорціумів, що виконують роботи на ЧАЕС, в тому числі США, Франції.

Пропоную і прошу Вашої уваги:

1. Відповідне керівництво Генеральної прокуратури повинно вибачитися за допущену "помилку".

2.На чолі Агенства по управління зоною відчуження слід поставити незалежних і компетентних людей.

Україні достатньо одної трагедії на ЧАЕС, вже не кажучи про ризики репутації керівництва країни загалом.

З повагою, Сергій Парашин".