В аптеці Новицького і Тягнибок відхрещуються від заборонених ліків

В аптеці Новицького і Тягнибок відхрещуються від заборонених ліків

У львівській аптеці, серед найбільших співвласників якої є затриманий у Відні доктор Василь Новицький та Богдана Тягнибок, мати лідера "Свободи", відхрещуються від продажу забороненого протиракового препарату "Україн", винайденого Новицьким.

Видео дня

"У нас цей препарат не продавався вже декілька років. Його заборонили, тому ми перестали його продавати", - сказали "Обозревателю" в аптеці.

Завідуюча аптеки Вікторія Новицька, родичка затриманого в Австрії Новицького, вважає арешт свого родича проспонсованим певними персонами.

"Звідки я можу знати, чого його затримали? Можливо цей скандал комусь потрібен, ось він його і зробив. Препарат "Україн" не продається в нашій аптеці вже декілька років. Взагалі в нас всі ліки продаються офіційно та проходять по паперах. З приводу затримання Новицького телефонуйте до Відня", - каже Новицька.

Новицький став співвласником цієї аптеки в той час, коли Богдана Тягнибок працювала в ній завідувачкою.

"Наскільки мені відомо, Новицький виїхав за кордон ще за радянських часів. Коли ж він винайшов цей препарат, то у 90-ті роки до Львова приїхав його представник для того, щоб допомогти Новицькому купити аптеку і зробити його співвласником", - розповіла "Обозревателю" мати лідера ВО "Свобода" .

Представник Новицького, за словами Тягнибок, ходив по всіх аптеках і пропонував свої послуги.

"Ми, дівчата, колектив 26 чоловік, вирішували, що нам робити. Бо тодішня ситуація буда досить складною. Викупити всю аптеку ми були неспроможні. Коли ж він запропонував допомогу, то ми порадились з юристом, і вирішили до нього звернутися. В нього – 49%. А ми всі інші проценти розділили – в кого 1%, в кого – 5%. В мене – 12%. Я потім була завідуючою аптекою. Коли ж пішла на пенсію, колектив вибрав Новицьку", - каже Тягнибок.

Протираковий препарат "Україн" після того, як аптека уклала контракт з Новицьким, продавався в цій аптеці кілька років. Колишня завідуюча каже, що він йшов в них дуже погано. З чим це пов’язано, вона не знає.

"Можливо, препарат погано продавався тому, що він був не вивчений досконало. Крім того, не було по ньому конференцій, не було багато про нього літератури. Спочатку він коштував десь 300 грн, потім його ціна виросла до 700 грн за ампулу. Потім його взагалі перестали брати і ми більше контракт з Новицьким не подовжували. Потім "Україн" взагалі зняли з продажу, тому що в нього не було сертифікації", - каже пані Тягнибок.

В той час, коли препарат продавався в аптеці, як запевняє колишня завідуюча, скарг на нього від покупців не було.

Нагадаємо, Василь Новицький був затриманий у Відні на початку вересня. Його звинувачують у реалізації забороненого на території ЄС препарату та ошукуванні паціентів.