А ви не чекали?

А ви не чекали?

Поки по всій Україні відбуваються масові акції протесту, і опозиція на кожному кроці кричить про опір до діючої влади, у Черкасах регіонали з бютівцями та ударівцями "подружились".

Видео дня

На останній сесії міської ради депутати від Партії Регіонів, Батьківщини, Фронту Змін, Удару, КПУ і СПУ "несподівано" об’єднались і одноголосно проголосували за розпуск виконавчого комітету.

Дивина та й годі! Але ще кілька днів тому опозиціонери влаштували мітинг на центральній площі міста, який завершився сутичкою і бійкою, а також вимогою відставки губернатора. Була задіяна купа правоохоронців, мітингарів. Але очевидно – плани змінились.

Як стверджує міський голова Черкас Сергій Одарич, була утворена "ситуативна більшість".

– Новоутворена більшість, незважаючи на ідеологічні розбіжності, дружно, одностайно і одноголосно голосувала з першої хвилини сесії, – розповідає про події на сесії міської ради Сергій Одарич. – Після спільних голосувань вони запропонували відправити у відставку виконавчий комітет. Що і було зроблено. Причиною такої "дружби" банально стали гроші.

За словами Одарича, у порядку денному сесії стояло питання про звернення до Конституційного суду щодо плати за землю. В Черкасах близько десятка орендарів (із кількох тисяч) не перейшли на нову нормативну оцінку землі.

– До бюджету не надійшло 130 мільйонів гривень (це вдвічі більше, ніж минулого року ми інвестували у капремонт доріг). Із цих 130 – 103 мільйони гривень - борг ПАТ "Азот". Тому і закрутилася ця "каша". Їм дуже не хочеться платити. Вони вважають, що депутати коштують дешевше, – каже Одарич. – Крім того, усі ці "постріли" – це спроба "пограти м’язами". План у організаторів – вийти на 45 голосів, аби зняти міського голову. Для цього до сесії дуже активно працювали силовики, особливо по депутатах від Вільних Демократів. Але зламався лише один. Усі інші – встояли. Я задоволений цим результатом.

Як повідомляє депутатська група Вільних Демократів, яка нараховує найбільшу кількість депутатів, вони розірвали коаліційну угоду з фракцією Партії регіонів і вже розпочали формувати нову більшість.

– Переконаний, що ситуативна "більшість" буде постійно натикатись на внутрішні конфлікти і довго не протримається. В принципі це засвідчив розгляд подальших питань порядку денного сьогоднішньої сесії. Новоутворена більшість "завалила" розгляд дійсно важливих для життєдіяльності міста питань: не дійшли згоди у затвердженні змін бюджету міста, не змогли підтримати програму співфінансування ліфтів, що призведе до їх зупинки, не виділили кошти на придбання шин для міських тролейбусів тощо, – сказав мер.