УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Люди Януковича використовують люстрацію на свою користь

4,4 т.
Люди Януковича використовують люстрацію на свою користь

Скидається на те, що тлумачення поняття "люстрація" в українському лексиконі доведеться коригувати. У свідомості громадян люстрація є процесом очищення влади від корупційників та шахраїв, злодійський "статус" яких безперечно доведено. На практиці ж люстрацію вже можна розуміти як важіль у боротьбі за крісла або засіб позбавлення від незручних чиновників і держслужбовців з боку зацікавлених осіб.

Видео дня

Ми вже писали про те, як із усього загалу злодюжок, які окопалися у МОН за часів Табачника не постраждав жоден екземпляр, натомість у боротьбі за крісло очільника міського відділу освіти "люстратори" звинуватили у всіх гріхах одного з небагатьох чесних людей "табачникового" періоду — Олега Єреська. Цей приклад, нажаль, не єдиний — звинувачення у корупції, а то і просто в тому, що хтось працював "при Януковичі" (чомусь це стало тотожнім "на Януковича") звучать чи не кожного дня. І насправді невідомо, настільки такі закиди обґрунтовані, адже у більшості випадків вимоги активістів "люструвати" того чи іншого посадовця не супроводжуються переконливими доказами його провини.

Останній випадок — вимогаГромадської організації "Комітет по протидії корупції в органах влади" до генпрокурора Яреми звільнити з посади в.о. начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходов в місті Києві Сергія Потоцького. Свою вимогу активісти супроводили пікетом біля Генпрокуратури та "вбросом" на одразу кількох інтернет-сайтах статті із однаковою назвою "Начальник податкової міліції Києва Сергій Потоцький раніше збирає гроші на користь "сім’ї" Януковича".

Щодо загального іміджу співробітників фіскальних органів часів Януковича переконувати нікого не потрібно — любов’ю до цих людей суспільство не страждає. Тому звинувачення громадських активістів — борців із корупцією на адресу одного із впливових податківців при поверхневому розгляді видаються обґрунтованими. Потоцькому закидають наступне.

- Був призначений на посаду людьми з близького оточення Януковича;

- продовжує, як випливає із заголовка, працювати на "сім’ю";

- в 2012 році організував напад на офіс чоловіка Лесі Оробець;

- Найсерйозніші звинувачення містить останній пункт: "Особливо жвавий інтерес Потоцький і його відомство проявляє до фірм, які допомагають нацгвардію під час проведення АТО. Це вже стає поганою прикметою – допоміг нашій армії, чекай в гості співробітників Потоцького і уголовноепроізводство, щодо так називаемогоуклоненія від уплатиналогов" (збережено оригінальну орфографію).

Все це чудово, але люстратори знов чомусь не надали жодного доказу на користь своїх аргументів. А спроба відшукати щось на підтвердження звинувачень "Комітету по протидії корупції в органах влади" на адресу Потоцького у відкритих джерелах, призводить до зовсім неочікуваних висновків. Ми спробували і здивувались. Потоцький виявився людиною, під керівництвом якої ще у квітні… було виявлено та накладено арешт на рахунки Курченка! Про це повідомляв, зокрема, "Укрінформ": "Слідчими розпочато відразу сім кримінальних проваджень щодо службових осіб групи підприємств, пов’язаних з ім’ям Сергія Курченка, бізнес-імперія якого з’явилася та почала швидко розвиватися в останні роки практично з повітря… З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків на кошти, які знаходяться на банківських рахунках, в розмірі близько 700 мільйонів гривень, накладено арешт, а також визнано речовим доказом та арештовано нафтоналивний комплекс у Херсоні вартістю понад 200 мільйонів гривень", – зазначив Потоцький. Зокрема, розслідуються три факти ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах на загальну суму понад 182 мільйони гривень. Виявлено факт розкрадання та подальшої легалізації коштів у розмірі 800 мільйонів гривень, а також розпочато два кримінальні провадження за фактами фіктивного підприємництва, в рамках яких розслідується діяльність майже 50 фірм, уточнив посадовець. Наразі тривають слідчі заходи з викриття інших схем незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, унаслідок яких державі було завдано збитків майже на 2 мільярди гривень, додав Потоцький."

Отже, версія люстраторів щодо натхненної праці Потоцького на "сім’ю", є, мяко кажучи, хибною. Бо бути "людиною Януковича" і так жваво накривати бізнес "сімейного гаманця", яким є Курченко, – то треба мати роздвоєння особистості.

Решта обвинувачень — з тієї ж серії.

Ну, скажімо, десь є такий залізний документ, яким заборонено перевіряти бізнес чоловіка Лесі Оробець? Чоловік Лесі Оробець — це такий статус, який позбавляє від перевірок? Якщо ні — які питання до Потоцького?

А щодо "Особливо жвавого інтересу Потоцького і його відомства до фірм, які допомагають нацгвардії під час проведення АТО" – це є настільки суворе звинувачення, що не надати фактів і свідчень якось неприродно. Але "люстратори" чомусь не переймаються доказами. Знов-таки спроба щось накопати про наїзди Потоцького та його підлеглих на чесний бізнес, який допомагає АТО, призвела до висновків, які не сподобаються затятим люстраторам.

Так, деякі бізнесмени мають до Потоцького претензії. Буквально в цьому місяці його служба прикрила крупний конвертаційний центр (з початку року люди Потоцького припинили діяльність вже 11 грошових "мийок"). Ще за ним рахується недавнє викриття ухиляння від сплати податків мережею супермаркетів на суму більше 80 мільйонів гривень, Ну, і гучна справа з перекриттям схем постачання в столицю крупних партій контрафактної горілки. Все.

Хто допомагав Нацгвардії — конвертатори, хитрі ділки з торговельної мережі чи підпільні "горілчані королі"?

…Скидається на те, що або комусь потрібна посада у податковій, або хтось зводить рахунки з Потоцьким чи прибирає його з шляху… Слухайте, а є ще така версія – "Сім’я" мститься йому за зруйнований бізнес Курченка! Тоді висновок зовсім вже некрасивий: люди Януковича використовують люстрацію на свою користь. А що. Непоганий заголовок. Не гірше за "Начальник податкової міліції Києва Сергій Потоцький раніше збирає гроші на користь "сім’ї" Януковича". Тільки доказів чуток більше. І слова не випадають.