УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Єврочіп, або біометрика за кордоном

Єврочіп, або біометрика за кордоном

Підводячи підсумок під усім сказаним вище (І та ІІ частину нашого матеріалу дивіться тут), "Обозреватель" звертається до закордонного досвіду видачі біометричних паспортів.

Видео дня

Ідея зробити посвідчення особи біометричним виникла після теракту 11 вересня 2001 року. Ініціатором, зрозуміло, виступили Сполучені Штати Америки, а відтак 188 країн світу підтримали новацію, погодившись із тим, що біометрика – це саме та технологія, з якою має бути пов’язана видача паспортів та віз наступного покоління.

Перевага біометричного паспорту у тому, що він полегшує проходження прикордонного контролю. Технічне обладнання, що зчитує дані з чіпа, значно пришвидшує процес ідентифікації персони. Це – плюс для людини, котра виїжджає за кордон. Плюс же для системи контролю полягає у тому, що виключається людський фактор і можливість суб’єктивної помилки контролера.

Мінус же для громадянина в тому, що у біометричний паспорт не впишеш дитину. Для неї слід оформлювати окремий документ. Як вже зазначав "Обозреватель", українські законодавці прописали в законі норму, згідно якої для особи, котра не досягнула 16-річного віку, паспорт переоформлюється кожні чотири роки, що, звісно, боляче б’є по кишенях батьків.

До того ж, навіть біометричний паспорт не захищений від підробок. В 2008 році голландський вчений Йерун ван Бек з Амстердамського університету експерименту заради зумів виготовити якісну підробку. При цьому система зчитування, встановлена у аеропортах, ідентифікувала виріб ван Бека (паспорт з фотографією Усами бен Ладена) як справжній.

Між тим Рада міністрів ЄС затвердила нові правила оформлення біометричних паспортів і встановила принцип "одна особа – один паспорт" як додатковий захід безпеки (передусім, для дітей). Тепер розглянемо ситуацію з новими документами в окремих країнах.