newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Голосіївський лісопарк: боротьба під КМДА

Голосіївський лісопарк: боротьба під КМДА

Кияни відзначили п’яту річницю створення Національного природного парку "Голосіївський" акцією на його захист. 27 серпня 2012 року жителі столиці на знак протесту проти незаконної приватизації комерційними структурами трьох будівель Голосіївського лісництва влаштували під Київською міськрадою мині-пікет та встановили символічний будинок лісників з колод.

Підтримати акцію прийшло кілька десятків громадян. Акція привертала увагу перехожих своєю театралізованістю та безпосередністю. Всередині "збудованого" з балок будиночка стояла дівчинка з табличкою "Директор", а поруч з нею була розташована "дирекція" лісництва. Учасники перфоменсу розказували перехожим про біду, що сталася із Голосіївським лісництвом.

Учасники акції стверджують: після вигнання лісників з їхніх приміщень різко активізувалася незаконна вирубка дерев на території Голосіївського парку.

Видео дня

Серед громадських активістів бігав непосидючий хлопчик, син пані Надії, учасниці акції: то плакат допомагав тримати, то носив ляльку-громадянина з написом "Я обурений!"

Громадські активісти вимагали від Київради скасувати рішення про приватизацію комерційними структурами будинків лісників Голосіївського лісництва на провулку Тихвінському, 1.

Коли стоїш з транспарантом посеред вулиці цікаво спостерігати за перехожими, як вони реагують на яскравий, хоч і невеличкий протест серед білого дня під стінами похмурої Київради. Ось вийшов з будівлі міськради депутат. Спочатку не звернув на акцію жодної уваги, але велика кількість телекамер та якісь три покручені жердини і люди з плакатами все ж зацікавили його на п’ять хвилин. Інші ж просто поспішали. Морщили лоба, звужували очі, читали написи на плакатах і бігли по справах Хрещатиком далі.

Однією з перших до акції долучилася пані Олександра з Дружини охорони природи "Зелене майбутнє". Вона аспірантка, після акції відразу ж побігла на навчання.

Також два дужі молоді хлопці закликали своїми гарячими промовами захищати ліс та лісництва від неправомірних дій місцевої влади.

Михайло Михалко

Михайло Михалко, голова громадської природоохоронної організації "Спілка порятунку Голосієва" пояснював присутнім, як будівлі лісництва забрали у лісників. Спочатку один з двох гектарів землі, де було розташоване лісництво, яке опікувалось Голосіївським лісопарком, тодішній мер Києва Омельченко надав почесному консулу Кіпру Гетьманенку під будівництво резиденції консульства. У 2005 році, коли згідно з указом Президента України лісопарк було перетворено на Національний парк, решту землі, більше гектара, було продано фірмі "Рудана плюс". Це відбулося через зміну статусу лісопарку у 2007 році рішенням Київської міської ради. Споруди були внесені до об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, раніше вони належали до об’єктів державної власності. Згадана фірма здала дві будівлі лісництва комусь в оренду.

Зараз на Тихвінському провудку, 1 розмістилася Європейська школа дизайну. Тепер можна навчитися фотографувати чи оформлювати інтер’єр серед руденьких білочок і пташечок у серці Голосіївського лісу.

Активісти вимагають, щоб будівлі повернули лісникам, а територію Національного природного парку "Голосіївський" суттєво розширили.

"Раніше проводились подібні акціі, але відповідей по суті справи громадянам Києва надано не було. Прокуратура району, екологічна служба міськради виявляли порушення при виділенні та продажу голосіївських земель. Проте жодних реальних дій на захист інтересів населення міста нiхто на владних рівнях не зробив", - зазначають активісти Спілки порятунку Голосієва.