СБУ обіцяє винагороду за інформацію про макіївських терористів

1,1 т.
СБУ обіцяє винагороду за інформацію про макіївських терористів

Служба Безпеки України, яка розшукує підозрюваних, котрі влаштували два вибухи в Макіївці минулого тижня, оприлюднила прикмети зловмисників. Серед головних прикмет такі: двоє чоловіків віком 30-40 років зростом 170-180 см. середньої не спортивної, але й не сутулої статури.

Один із підозрюваних, за версією СБУ, був вбраний у куртку, штани та черевики темного кольору. На голові мав кашкета світлого кольору. В одязі другого підозрюваного переважали світлі тони, за винятком черевиків та шапки. Серед його прикмет називають звичку носити торбу з лівого боку. Однак про риси обличчя розшукуваних не повідомляється. На малюнку, який його автори називають фотороботом, також не позначено жодної риси обличчя. СБУ просить громадян Донеччини виявити пильність і допомогти спіймати підозрюваних – за винагороду, розміри якої не вказані.

Видео дня

Фоторобот без обличчя

Те звернення та опис зовнішності ймовірних підривників активно обговорюють на інтернет-форумах. Найчастіше лунає думка, що під ті дуже загальні прикмети підпадає ледь не половина чоловічого населення Донбасу. Відтак, висловлюються застереження, що відсутність бодай мінімального опису особливостей облич розшукуваних збільшує ймовірність затримання непричетних до того інциденту людей.

Два дні тому СБУ назвала безвідповідальними тих опозиційних політиків, які "цинічно" заявляють, що вибухи в Макіївці – це "політичні технології". "Всі сили СБУ,МВС та інших структур антитерористичного центру задіяні для розкриття злочину і недопущення нових вибухів. Запевняємо, що ми володіємо всіма засобами та необхідним досвідом для виявлення злочинців. Вони відповідатимуть перед законом", - сказано в повідомленні СБУ.

Головною версією вибухів спецслужба називає бажання злочинців отримати грошову винагороду. "Це – кримінальний злочин, учинений суспільно небезпечним способом. Слідчо-оперативні дії стосовно виконавців вибухів тривають", - повідомляє прес-служба СБУ.

Влада впевнена

Минулого четверга, у день, коли сталися вибухи в Макіївці, голова СБУ Валерій Хорошковський заспокоїв мешканців того міста, заявивши, що їм не загрожують нові вибухи. Наступного дня ті запевнення повторив прем‘єр-міністр Микола Азаров та керівник Донецької області Олександр Близнюк. Однак досі незрозуміло, на чому тримається впевненість високих посадовців у тому, що вибухи не повторяться. Адже підозрюваних і досі не спіймали, і грошей, яких вони вимагали (4,2 мільйони євро), їм не передали. За версією СБУ, підривники не прийшли, аби забрати викуп, який вони вимагали за відмову від подальших вибухів.

Оглядачі ж не виключають, що вибухи в Макіївці, а перед тим арешти активістів "Тризубу" за підозрою до підготовки теракту на Прикарпатті, перехоплення на пошті посилки із запчастинами до вибухових пристроїв можуть стати передумовами для запровадження в Україні надзвичайного стану. Про ймовірність того каже не лише опозиція, а й аналітики із владних структур. "Я не виключаю запровадження надзвичайного стану, щоб заборонити всі політичні виступи, збори та мітинги", - сказав, коментуючи макіївські вибухи, професор кафедри національної безпеки Академії управління при президентові України Володимир Захматов.

Упродовж минулого тижня міліція закликала українців відмовитися від планів святкувати масово День Соборності 22 січня. Однак попри озвучене міністром МВС Анатолієм Могильовим побоювання провокацій та сутичок із кривавими наслідками, всі святкування відбулися без інцидентів, пише BBC.