"Мордою" в лайно, або Що могли побачити на карті російські окупанти

'Мордою' в лайно, або Що могли побачити на карті російські окупанти

"Рупор" гібридних російських терористичних військ на Донбасі едуард басурін вчергове озвучив феєричну маячню, що ніби-то на одному з фото, яке було опубліковане на офіційному сайті Міноборони України, був Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко на фоні робочої карти із замислом дій в районі Світлодарської дуги.

Муженко Генштаб

"Мордою" в лайно, або Що могли побачити російські окупанти

"На основе фото с Муженко разведка ДНР выяснила районы сосредоточения войск противника и направления готовящихся ударов со стороны ВСУ, предприняв контрмеры"

Видео дня

Звичайно, що це повна нісенітниця, адже на фото є кілька моментів, які все це доводять. Перше: і генерал армії України Віктор Муженко, і офіцери на фото зняті на фоні кількох супутникових знімків. На цих знімках немає нанесених жодних тактичних позначок (це видно при ретельній обробці фото). Такі знімки, зазвичай, використовуються для врахування рельєфу при роботі на картах. Тим більше карти ніхто і ніколи не чіпляє на стіну, а такі знімки, навпаки, досить часто.

"Мордою" в лайно, або Що могли побачити російські окупанти

Друге: начальник Генерального Штабу і офіцери на фото дивляться на карту, яка лежить на столі. Дійсно, з картами, зазвичай, військові працюють на столах - так зручніше. Проте на знімку видно, що це "Робоча карта", вона так і підписана. Підпис – важливий елемент, військові називають його "морда" карти. Так підписуються графічні документи в роботі командирів, і до нього є суворі вимоги. А на "Робочій карті" в командира має бути нанесена лише певна інформація, зокрема це - лише поточна обстановка (цитую вятяги з керівних документів).

"Мордою" в лайно, або Що могли побачити російські окупанти

Курс лекцій до "Загальної тактики" п.5.1

На свою рабочую карту командир должен наносить только те данные об обстановке, которые ему действительно необходимы.

На рабочую карту командира подразделения обычно наносятся следующие сведения о противнике:

-части и подразделения ракетно-ядерного оружия в тактической глубине;

-пункты управления армейских корпусов, дивизий, бригад, полков, батальонов, артиллерийских дивизионов и батарей;

-батальонные районы обороны и ротные опорные пункты;

-подразделения войсковой системы ПВО и их органы управления;

-самолеты, вертолеты, аэродромы и посадочные площадки армейской авиации;

-передовые авианаводчики;

-работающие средства радио и радиорелейной связи, используемые во всех звеньях управления войсками;

-работающие средства радиолокации и радиоуправления полевой и зенитной артиллерии;

-возможный характер действий противника на глубину поставленной задачи.

Кроме данных о противнике на рабочую карту командира наносится:

-положение своих подразделений;

-боевая задача подразделения, поставленная старшим начальником;

-положение и задачи непосредственных соседей (справа и слева), а также впереди действующих подразделений;

-маршруты движения и маневра;

-положение подразделений и частей с которыми организуется взаимодействие;

-районы расположения основных тыловых подразделений;

-командные пункты подчиненных командиров, свой КП, а также КП старшего командира.

Ми, армія, в цих питаннях дуже вимогливі і консервативні. "Замислів" саме на "робочих" картах не наносять. Взагалі, для планування дій у армії існують інші документи, карти і схеми, а в них навіть "морда" інша.))) Їх, звичайно ж на фото немає.

Що вони могли побачити саме на цій карті? По розміру літер на "морді" можна визначити (з великою вірогідністю) маштаб карти і прочитати, що це карта "начальника".

Допускаю, що при дуже ретельній обробці можливо розгледіти навіть контури наших позицій, проте вони і так їх знають. І наші і їхні БПЛА чудово "змальовують" і передній край, і бойові порядки. А плани - нізащо, бо наносяться іншими значками і на інших документах. Плани – це динаміка, а обстановку, яка змінюється, восновному зображають штрихами і пунктирними лініями. Ці позначики так просто не побачиш.

Все це, що я розповів, знає кожен офіцер, хто закінчив військовий ВНЗ. Тож "едічка", розповідаючи нісенітниці, вчергове довів, що він ніякий не військовий, хоч і носить форму.

І для відома, ті четверо осіб, які на фото, не могли обговорювати разом над картою "замисел" на ту операцію на Світлодарській дузі.))))

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...