newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

«Квадратні метри» Тимошенко. Ч. 1

«Квадратні метри» Тимошенко. Ч. 1

Як кажуть в народі – від суми та від тюрми не зарікайся. І якщо доля піднесла тебе на вершину політичного Олімпу, важливо знати одне – чи сам, чи за допомогою «любих друзів», у будь-який час (найчастіше у несподіваний) ти полетиш з цієї верхівки у тартарари. Звісно ж, перетворюватися із Принцеси назад у Попелюшку ніхто не схоче. Але чим більше людина готова до злетів та падінь, чим чіткіше та виваженіше передбачає усі шляхи розвитку подій, тим меншим буде неприємний «осад» та «м’якішою» стане посадка (вибачайте за випадкове порівняння).

Невідомо, чи уявляла собі Юлія Тимошенко п’ять чи десять років тому, які негаразди випадуть на її долю сьогодні. Але у той саме час вона будувала для себе та своїх численних родичів шикарні маєтки...

Перший будинок Тимошенко свого часу перетворили на дім розпусти

Одним з перших помешкань Юлії Тимошенко (у якому, до речі, екс-прем’єрка прописана й досі) є 2-кімнатна квартира в 50м2 на проспекті Карла Маркса, 26, що у самому центрі Дніпропетровська. Квартира леді Ю під №39 розташована у третьому під’їзді цієї п’ятиповерхівки, а у четвертому, поверхом нижче, майже легально (про це знали чи не всі сусіди) надавалися «послуги певного характеру» всього за 300 гривень на годину. Саму ж Тимошенко в цій квартирі не бачили дуже давно. Але, коли за поданням Генпрокуратури влітку минулого року повстало питання про арешт усього майна Тимошенко, виявилося, що окрім цієї квартири арештовувати нема чого. Сьогодні помешкання стоїть порожнє, брудних вікон давно не торкалася волога ганчірка, а балкон заріс плющем.

Видео дня

Майже уся родина Тимошенко оселилася на одній вулиці

Наприкінці 90-х, у розпал бізнес-діяльності Тимошенко на чолі ЄЕСУ, по вул. Барвінківській, 28 навпроти Бабушкінського райвинкому (який свого часу очолював свекор Юлії Володимирівни – Геннадій Афанасійович Тимошенко. - Авт.), виросла легендарна будова, більш відома як «будинок Тимошенко». На той час дозволити собі побудувати у Дніпропетровську такий розкішний будинок не могли навіть найбагатші місцеві бізнесмени. Але найбільшою дивиною був не сам маєток у чотири поверхи, а …чотири стільникові тарілки на даху.

Втім, вдосталь насолодитися життям у цьому маєтку Юлія Володимирівна так і не змогла. Будучи обрана у 1996 р. до Верховної Ради, вона все більше часу стала проводити у Києві. Але у цьому будинку й досі мешкають мама Тимошенко Людмила Миколаївна зі своєю сестрою та тіткою Юлії Володимирівни – Антоніною Ульяхіною. До речі, як стверджує остання, цей будинок також не є їхньою власністю – вони його винаймають.

У 2007 році, поблизу цього будинку виріс ще один – у 3 поверхи, куди переїхала жити двоюрідна сестра Тимошенко Тетяна Шарапова, донька Ульяхіної.

У розпал кризи 2008-09 рр., коли будівництво будь-якої нерухомості в Україні майже завмерло, між будинком матері Тимошенко та «хатинкою» Шарапової хутко зріс ще один невідомий маєток.

Хто став власником цієї нерухомості – родина Тимошенко відповідати навідріз відмовляється. Сама ж Юлія Володимирівна також заявляла, що будинок не є і не може бути її власністю апріорі. Мовляв, на посаді прем’єр-міністра у 2009 році тяжкою працею вона заробила лишень 386, 170 тис. грн. Тобто, близько 32 тис. грн на місяць.

«Велике переселення» до столиці

У 2005-му році до елітної Конча-Озерної, в будинок №27, першою переїжджає жити донька Юлії Тимошенко – Євгенія.

Як свідчить «сімейна легенда» родини Тимошенко, цей будинок улюбленій племінниці Жені подарувала її тітка Антоніна Ульяхіна, що сама, як ми вже згадували вище, власного житла й досі не має і мешкає у Дніпропетровську в орендованому будинку.

А згодом, між 2006-2007 рр., до не менш елітного містечка у Конча-Заспі – «Срібної затоки» переїздить і сама Юлія Тимошенко.

Попереджуючи будь-які домисли про шикарний маєток, який нібито вона чи то купила, чи побудувала, Тимошенко, говорить, що останні вісім років усі свої помешкання вона, як і вся її родина, тільки винаймає.

- Я вже багато років, мінімум вісім років, орендую невеликі будинки – у межах тих об’ємів, в котрих живуть нормальні середні громадяни, - заявила тоді Тимошенко. А все, що журналісти фотографують, все це будинки інших людей.

Втім, рано чи пізно, будь-яка, навіть найвитонченіша брехня, спливає на поверхню. Виявилося, що Тимошенко дійсно мешкає саме у цьому будинку. Але, знову ж таки, лишень його винаймає. За яку суму та в кого – категорично говорити відмовилась.

Маєток пані Тимошенко стоїть на березі одного з каналів, проведених до елітного селища від самісінького Дніпра, і має умовно-кодову назву «п’ята ділянка». З боку вулиці будинок повністю закрито від сторонніх очей високим парканом, а на додачу ще й ялинками та туями. Сам будинок двоповерховий, площею у 450 м2, вкритий червоною черепицею.

Цікаво, що у самій «Срібній затоці» налічується усього 23 будинки, а ринкова вартість кожного з них сягає декількох мільйонів доларів. Так, на сайті однієї з агенцій з нерухомості будинок по сусідству з Тимошенко продавався за $3,8 млн, але згодом його ціна підскочила до $ 4,2 млн. Будинок Юлії Володимирівні дістався далеко не з перших рук - подейкують, що колишнім власником будівлі був депутат Ігор Плохой. Реконструкцію ж будинку для нової «власниці» робили фірми екс-депутата Олександра Грановського.

На підтвердження того, що Тимошенко таки мешкає у вищезгаданому будинку, стало її необачне запрошення журналістів літку 2010-го до «святая святих». І хоча вона показала лише свою вітальню та бібліотеку, загальне уявлення про розкіш інших приміщень можна зробити лише з цих декількох світлин.

Далі буде…

Використані фото "УП", "ТаблоID"